Přihlášením na tyto stránky berete na vědomí a souhlasíte s našimi pravidly.
Pozvěte přátele
Získejte bonus Chci bonus »
Kontaktujte nás
Online Chat
Kontaktní formulář
Telefon
+420 228 880 024
+421 233 456 522
Po - Pá: 9:30 - 20:00   So - Ne: 10:00 - 19:30

Pravidla a podmínky Sportingbet

Fotbal

Nahoru

Výše výher

Pro každou sázku obsahující tip na následující sport nebo fotbalovou ligu je stanovena maximální výhra 50 000 GBP nebo ekvivalent v jiné měně, jak je uvedeno v obecných pravidlech společnosti Sportingbet.

Albánský fotbal, australský státní fotbal, brazilské státní ligy, bulharská druhá a nižší fotbalové ligy, řecká třetí a nižší fotbalové ligy, moldavský fotbal, portugalská divize a nižší fotbalové ligy, španělská a nižší fotbalové ligy, veškerý ženský fotbal, klubový juniorský fotbal, veškeré fotbalové ligy rezervních týmů, finská Metsis liga v ledním hokeji, bandy, cyklistika. Pro každou sázku obsahující tip na následující sport nebo fotbalovou ligu je stanovena maximální výhra 100 000 GBP nebo ekvivalent v jiné měně, jak je uvedeno v obecných pravidlech společnosti Sportingbet. Arménský fotbal, ázerbajdžánský fotbal, běloruský fotbal, bosenský fotbal, brazilská liga C a nižší fotbalové ligy, čínský fotbal, kostarický ligový fotbal, chorvatský fotbal, salvadorský ligový fotbal, anglická severní a jižní konference a nižší fotbalové ligy, estonský fotbal, gruzínský fotbal, řecká druhá fotbalová liga, guatemalský ligový fotbal, honduraský ligový fotbal, hongkongský ligový fotbal, indonéský fotbal, italská liga C1 a nižší fotbalové ligy, kazašský ligový fotbal, lotyšský fotbal, litevský fotbal, makedonský ligový fotbal, malajský fotbal, maltský fotbal, černohorský ligový fotbal, norská druhá a nižší fotbalové ligy, rumunská druhá a nižší fotbalové ligy, ruská druhá a nižší fotbalové ligy, srbský fotbal, slovenská druhá a nižší fotbalové ligy, švédská druhá a nižší fotbalové ligy, švýcarská liga Challenge a nižší fotbalové ligy, turecká druhá a nižší fotbalové ligy, uzbecký ligový fotbal, ukrajinská první divize a nižší fotbal, veškerý ligový fotbal v Jižní Americe kromě nejvyšších soutěží

Pro všechny sázky na pohárové soutěže bude platit omezení maximální výhry odpovídající domácí ligové soutěže.

Informace o omezeních maximální výhry pro soutěže, které nejsou uvedeny výše, lze získat na vyžádání od zákaznického servisu.

Sázky jsou přijímány pouze na ty fotbalové zápasy, ke kterým Sportingbet nabízí kurzy a všechny vítězné sázky budou vyhodnoceny na základě jednotlivých kurzů uvedených na naší webové stránce. Pokud je přijata sázka, která zahrnuje zápas, ke kterému nebyl vypsán žádný kurz, tento zápas je pro sázkové účely považován za neplatný a zbylé zvolené tipy jsou vyhodnoceny s ohledem na níže uvedená pravidla minimálního počtu vybraných tipů.

Všechny kurzy se mohou kdykoliv bez upozornění měnit. Vyhodnocení vítězné sázky je provedeno na základě kurzu platného v době podání sázky a jejího potvrzení.

90 minut hry

Všechny kurzy k zápasu se týkají výsledku na konci plánovaných 90 minut hry, pokud není uvedeno jinak. Sázky jsou vyhodnoceny podle výsledku na konci plánovaných 90 minut včetně jakéhokoliv nastaveného času za ošetření či přerušení hry. Tato plánovaná doba NEZAHRNUJE prodloužení, penaltový rozstřel či dobu určenou pro vstřelení zlatého gólu. Kurzy k prodloužení mohou být nabídnuty na konci plánované hrací doby.

Branky vstřelené během řádné hrací doby 90 minut se nezapočítávají pro vyhodnocení těchto sázek k prodloužení.

Informace o zápase

Informace o zápase (datum, čas výkopu apod.) uvedené na naší webové stránce mají pouze pomocný účel. Sportingbet není zodpovědný za jakékoliv chyby či změny v těchto informacích.

Neutrální půda

Hraje-li se zápas na neutrální půdě, tým uvedený na levé straně je považován za domácí.

Sportingbet si vyhrazuje právo odmítnout jakoukoliv podanou sázku či její část a označit všechny nejasné sázky za neplatné.

Pozdní sázky

Sázky na fotbalové zápasy vybrané z nabídek na naší webové stránce před začátkem hry jsou přijímány do předem ohlášeného času výkopu. Pokud je přijata sázka, která obsahuje již započatý zápas, na který nenabízíme kurzy během hry či v poločase, tento tip je považován za neplatný, přičemž zbytek sázky je vyhodnocen s ohledem na níže uvedená pravidla minimálního počtu vybraných tipů.

Minimální počet vybraných tipů

Minimální počet vybraných tipů v jedné fotbalové sázce odpovídá minimálnímu počtu uvedenému na webové stránce v době podání sázky.

Sázka, která neobsahuje požadované minimum z navrženého seznamu, zůstává platnou za předpokladu, že je přijatelná pro další seznam uvedený na webové stránce. Pokud sázka nesplňuje požadované minimum, je označena za neplatnou či omezena na zbylé platné tipy.

Zápasy, o kterých je rozhodnuto před podáním sázky, nemohou být použity k doplnění požadovaného minima.

Předčasně ukončené zápasy

Pokud je zápas ukončen před uplynutím 90 minut hry, stává se pro sázkové účely neplatným. Toto pravidlo platí pro všechny sázky kromě těch, které již byly vyhodnoceny, například sázky na autora první branky, autora příští branky či dobu vstřelení první branky. V takovém případě sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že je branka vstřelena před ukončením zápasu.

Odložené / Přesunuté zápasy

Pokud se zápas nekoná, je odložen a neodehraje se nejpozději do 36 hodin od původního začátku zápasu, stává se pro sázkové účely neplatným. Je-li zápas v tomto časovém rozmezí odehrán, sázky zůstávají v platnosti. Všechny sázky na zápasy, kde se změnilo místo konání utkání nebo soupeř oproti tomu, jak je uvedeno na webové stránce, budou považovány za neplatné.

Konečné pořadí

Pokud jsou nabídnuty kurzy jak na KONEČNÉ POŘADÍ, tak i na 90 MINUT HRY (např. při pohárových zápasech), všechny sázky jsou vyhodnoceny podle 90 minut hry, není-li zvolena nabídka na konečné pořadí či postupujícího.

Konečné pořadí v turnaji

Při sázení na ligové soutěže je umístění určeno dle konečných pozic týmů na konci plánovaného programu zápasů bez ohledu na zápasy play-off či pozdější šetření příslušných lig.

Pokud jsou jakémukoliv týmu během sezóny odečteny body z celkového počtu dosaženého na hracím poli, tento odečet je v konečném počtu bodů započítán. Pokud však k odečtu dojde až po odehrání všech zápasů turnaje/soutěže, nemá to na konečný počet bodů vliv.

Poločas

Vítězné sázky, které musí správně určit výsledek v poločase, jsou vyhodnoceny podle kurzů v nabídce sázek k poločasu. Termín 45 minut znamená dobu do konce prvního poločasu včetně nastavení za ošetření či přerušení hry.

V případě předčasného ukončení před koncem prvního poločasu jsou sázky vyhodnoceny podle pravidel pro odložené a předčasně ukončené zápasy. Handicapované sázení

Za účelem určení výsledků v nabídce s handicapy je k celkovému počtu vstřelených branek hostujícího soupeře přičten (či od něj odečten) určitý počet branek či půlbranek. Sázky jsou vyhodnoceny podle zvláštních kurzů s použitím skutečného výsledku zápasu upraveného handicapem.

Střelec prvního gólu

Vítězná sázka musí správně tipovat střelce prvního gólu, který v zápase padne v řádné hrací době. Do této sázky nebudou započteny vlastní góly. Pokud tipovaný hráč k zápasu nenastoupí, bude sázka anulována. Sázky na hráče, kteří budou před vstřelením prvního gólu vystřídáni nebo vyloučeni, budou vypořádány jako prohrané. Anulovány budou sázky na hráče, kteří nastoupí v rámci střídání až po vstřelení prvního gólu, pokud tímto gólem nebude gól vlastní, kdy pak sázka pokračuje.

Bude-li zápas předčasně ukončen před vstřelením první branky, budou veškeré sázky včetně sázek „žádný střelec“ anulovány.

Sázky na střelce prvního gólu budou vypořádány podle jmen hráčů uvedených na oficiálních webových stránkách ligy nebo soutěže či příslušné fotbalové instituce bezprostředně po skončení zápasu. Úplný seznam výsledků a zdrojů výsledků lze získat na požádání ve středisku služeb zákazníkům. Toto pravidlo platí pro všechny fotbalové zápasy na celém světě. Přestože se snažíme pro každý zápas vypracovat úplný seznam účastníků, není to zcela možné a pokud první gól vstřelí jiný hráč, bude uznán jako vítěz.

Střelec posledního gólu

Vítězná sázka musí správně tipovat střelce posledního gólu, který v zápase padne v řádné hrací době. Do této sázky nebudou započteny vlastní góly. Pokud tipovaný hráč k zápasu nenastoupí, bude sázka anulována. Sázky na hráče, kteří budou před vstřelením posledního gólu vystřídáni nebo vyloučeni, budou vypořádány jako prohrané. Anulovány budou sázky na hráče, kteří nastoupí v rámci střídání až po vstřelení posledního gólu, pokud tímto gólem nebude gól vlastní, kdy pak sázka pokračuje.

Bude-li zápas předčasně ukončen před vstřelením posledního gólu, budou veškeré sázky včetně sázek „žádný střelec“ anulovány.

Sázky na střelce posledního gólu budou vypořádány podle jmen hráčů uvedených na oficiálních webových stránkách ligy nebo soutěže či příslušné fotbalové instituce bezprostředně po skončení zápasu. Úplný seznam výsledků a zdrojů výsledků lze získat na požádání ve středisku služeb zákazníkům. Toto pravidlo platí pro všechny fotbalové zápasy na celém světě. Přestože se snažíme pro každý zápas vypracovat úplný seznam účastníků, není to zcela možné a pokud poslední gól vstřelí jiný hráč, bude uznán jako vítěz. Jakékoliv případné spory budou urovnány podle televizní společnosti přenášející zápas. Pokud bude zápas vysílat víc než jedna televizní společnost a jednotlivé společnosti nebudou zajedno, nebo pokud zápas nebude vůbec vysílán, bude použito informací z Britské tiskové asociace (UK Press Association).

Veškeré spory ohledně jakékoliv sázky budou vyřešeny podle informací na oficiálních webových stránkách ligy, soutěže či příslušné fotbalové instituce zodpovídající za příslušný zápas či soutěž. Nebudou-li potřebné informace volně k dispozici či zveřejněny, bude spor vyřešen na základě dat předaných nám našimi poskytovateli dat. Tato data a výsledky lze získat na požádání od střediska služeb zákazníkům.

Kombinace autora 1.gólu a přesného skóre

Tyto kombinované sázky jsou ke všem zápasům, ke kterým jsou nabídnuty kombinované kurzy na autora prvního gólu a přesné skóre. Kombinace sázky na výsledek 0-0 a sázky na hráče, že nevstřelí branku, je považována za singl sázku na konečný výsledek 0-0. Pokud Vámi zvolený hráč nastoupí po vstřelení první branky či nenastoupí vůbec, sázka se stává singl sázkou pouze na konečný výsledek. Vlastní góly se pro účely sázek na Autora první branky nepočítají, takže platí kombinace autora příští branky a konečného výsledku zápasu.

Pokud je konečný výsledek 1-0 a gól je vlastní, kombinované sázky jsou vyhodnoceny jako singl sázky na konečný výsledek. Kombinované sázky jsou rovněž nabízeny s kurzy na hráče pouze jednoho týmu. Pokud je zápas ukončen před uplynutím 90 minut hry a byla vstřelena branka, kombinované sázky se stávají singl sázkami na Autora první branky. Pokud není vstřelena žádná branka, všechny sázky jsou neplatné.

Autor gólu v zápase

Vítězné sázky musí správně určit hráče, který v zápase vstřelí branku.

Všichni hráči, kteří v zápase nastoupí, jsou platnými pro sázku.

Pokud je zápas ukončen před uplynutím plánovaných 90 minut hry, všechny sázky jsou neplatné, i když byla v zápase vstřelena branka.

VLASTNÍ GÓLY jsou pro sázkové účely IGNOROVÁNY.

Přesný výsledek

Vítězné sázky musí správně určit výsledek zápasu na konci 90 minut hry, pokud není uvedeno jinak.

Singl a kombinované sázky jsou možné ke všem zápasům, ke kterým jsou nabídnuty kurzy.

Prodloužení, zlatý gól a penaltové rozstřely se nepočítají.

Je-li zápas ukončen před uplynutím 90 minut hry, všechny sázky na přesný výsledek jsou neplatné.

Poločas/Konečný výsledek

Vítězné sázky musí správně určit výsledek v poločase (45 minut) a na konci zápasu (90 minut). Pokud se neodehraje plných 90 minut hry, sázky jsou neplatné.

Čas vstřelení první/druhé branky

Vítězné sázky musí správně určit časové rozpětí (např. 21-30 minut), ve kterém je vstřelena první/druhá branka.

Při živých televizních přenosech, je doba vstřelení první/druhé branky určována podle časomíry vysílané danou televizní stanicí. Je-li například branka vstřelena v momentě, kdy časomíra ukazuje 19 minut a 5 vteřin, doba vstřelení branky je určena jako 20. minuta.

Je-li zápas předčasně ukončen po vstřelení první/druhé branky, všechny sázky zůstávají platné.

Je-li zápas předčasně ukončen před vstřelením první/druhé branky, všechny sázky na vstřelení první/druhé branky v časovém rozpětí do doby předčasného ukončení (ale ne včetně) prohrávají. Je-li zápas například ukončen po 25 minutách, sázky na časová pásma 1-10 a 11-20 prohrávají.

Jakékoliv případné spory budou urovnány podle televizní společnosti přenášející zápas. Pokud bude zápas vysílat víc než jedna televizní společnost a jednotlivé společnosti nebudou zajedno, nebo pokud zápas nebude vůbec vysílán, bude použito informací z Britské tiskové asociace (UK Press Association).

Čas - vstřelení branky, odehrání rohového kopu, udělení karty

Vítězné sázky musí správně určit jestli bude nebo nebude v určeném časovém rozpětí vstřelena branka nebo více branek, odehrán rohový kop nebo udělena karta.

Při živých televizních přenosech, je doba vstřelení branky nebo více branek, odehrání rohového kopu nebo udělení karty určována podle časomíry vysílané danou televizní stanicí.

Je-li například branka vstřelena v momentě, kdy časomíra ukazuje 19 minut a 5 vteřin, doba vstřelení branky je určena jako 20. minuta.

Je-li například uzavřena sázka, že k nějaké situaci dojde v časovém rozpětí mezi 41. a 50. minutou a tato situace nastane v čase 46:15 v prvním poločase, sázka je vyhodnocena, jako výherní.

Je-li například uzavřena sázka, že k nějaké situaci dojde v časovém rozpětí mezi 80. a 90. minutou a tato situace nastane v čase 90:05 ve druhém poločase, sázka je vyhodnocena, jako výherní.

Pro účely této sázky je čas vstřelené branky určen v čase, kdy je branka vstřelena. Čas rohového kopu je určen v čase, kdy je rohový kop ODEHRÁN (nikoli v čase kdy je nařízen) a čas udělení karty je určen v čase kdy je karta ukázána.

Je-li zápas předčasně ukončen během některého z těchto časových rozpětí, budou všechny sázky zrušeny, s výjimkou sázky, která již byla vyhodnocena.

Jakékoliv případné spory budou urovnány podle televizní společnosti přenášející zápas. Pokud bude zápas vysílat víc než jedna televizní společnost a jednotlivé společnosti nebudou zajedno, nebo pokud zápas nebude vůbec vysílán, bude použito informací z Britské tiskové asociace (UK Press Association).

Soutěž / liga - První tým, který vstřelí branku v soutěži / lize

Vítězné sázky musí obsahovat tip na určitý tým v uvedené soutěži/lize, který skóruje v minimálním uplynulém čase běžné hrací doby. Vlastní góly se započítávají pro účely vyrovnání sázky straně, které jsou připsány.

Bude-li gól vstřelen v nastaveném čase na konci prvního poločasu, bude započítán jako gól vstřelený ve 45 minutě. Bude-li gól vstřelen v nastaveném čase na konci zápasu, bude započten jako gól vstřelený v 90. minutě. Na tuto sázku se vztahuje pravidlo mrtvého závodu (Dead Heat rule).

Bude-li zápas předčasně ukončen po vstřelení první branky v soutěži/lize, zůstanou všechny sázky v platnosti. Bude-li zápas předčasně ukončen před vstřelením první branky v soutěži/lize, budou všechny sázky anulovány. Nebude-li některý zápas odehrán v termínu uvedeném na webových stránkách Sportingbet, budou všechny sázky na tento zápas anulovány. Všechny sázky budou anulovány, budou-li dva nebo více zápasů odloženy.

Veškeré spory ohledně jakékoliv sázky budou vyřešeny podle informací na oficiálních webových stránkách ligy, soutěže či příslušné fotbalové instituce zodpovídající za příslušný zápas či soutěž. Nebudou-li potřebné informace volně k dispozici či zveřejněny, bude spor vyřešen na základě dat předaných nám našimi poskytovateli dat. Tato data a výsledky lze získat na požádání od střediska služeb zákazníkům.

První či poslední autor gólu ligového kola

Sázky na prvního autora branky v ligovém kole, vsazené po vstřelení první branky ligového kola, budou vráceny.

Všichni hráči, kteří v zápase nastoupí, jsou způsobilí ke vstřelení poslední branky v ligovém kole.

Pokud je zápas předčasně ukončen po vstřelení první branky, všechny sázky zůstávají platné.

VLASTNÍ GÓLY SE pro sázkové účely NEPOČÍTAJÍ.

Hráči, kteří vstřelí branku v nastaveném čase za ošetření či přerušení hry na konci prvního a druhého poločasu, jsou považováni za skórující na konci 45. respektive 90. minuty.

Pokud jsou dva či více ohlášených zápasů odloženy, jsou všechny sázky na ligové kolo neplatné.

Speciální sázky k zápasu

Celkový počet rohových kopů, Počet rohových kopů v prvním poločase, Počet rohových kopů ve druhém poločase

Vítězné sázky správně určí buď přesný počet rohových kopů (např. 8 rohových kopů) nebo rozpětí (např. 12-14 rohových kopů). Udělené, avšak neprovedené, rohové kopy se nepočítají. Sázky jsou vyhodnoceny podle veškerých dostupných materiálů.

Pokud je zápas předčasně ukončen během prvního poločasu, všechny sázky jsou neplatné. Je-li zápas ukončen během druhého poločasu, neplatné jsou všechny sázky kromě těch na počet rohových kopů v prvním poločase.

Celkový počet gólů - Total

Vítězná sázka musí správně tipovat celkový počet gólů, které v zápase padnou v řádné hrací době. Bude-li sázka na celkový počet gólů nabízena na skupinu zápasů a některý ze zápasů bude odložen nebo zrušen, budou všechny sázky anulovány.

Celkový počet bodů za žluté a červené karty

10 bodů je uděleno za žlutou kartu a 25 bodů za červenou kartu. Maximální počet bodů na jednoho hráče za zápas je 35 (25+10) bez ohledu na to, jsou-li hráči uděleny 2 žluté karty a pak červená.

Vítězné sázky správně určí rozpětí (např. 45-50), které zahrnuje konečný součet bodů za udělené karty. Sázky jsou vyhodnoceny podle veškerých dostupných materiálů a počítají se pouze karty udělené během plánovaných 90 minut hry. Jakékoliv karty v prodloužení či po závěrečném hvizdu se nepočítají.

Sázky týkající se počtu udělených karet hráčům během jednoho zápasu jsou vyhodnoceny podle veškerých dostupných materiálů, přičemž směrodatný je oficiální výsledek poskytnutý fotbalovým úřadem odpovědným za organizaci zápasu.

Karty udělené nehrajícím členům týmu (např. trenérům či náhradníkům, kteří nenastoupí v pozdější části hry) se nezapočítávají do celkového počtu.

Celkový součet čísel dresů autorů branek

Vítězné sázky správně určí celkový součet čísel dresů autorů branek v jednom či více zápasech.

Padne-li vlastní gól, číslo dresu autora vlastního gólu se započítá. Připočte se týmu, v jehož prospěch je branka připsána. Zde se pravidla liší od sázek na autora první branky.

V případě nejasnosti o tom, kdo vstřelil branku, platí názor televizní stanice, která zápas přenáší. Je-li zápas vysílán více televizními stanicemi a tyto stanice se vzájemně neshodují na tom, kdo branku vstřelil či není-li zápas živě vysílán, je použito rozhodnutí Tiskové asociace.

Pro účely jakékoliv sázky týkající se čísel dresů je za hráčovo číslo dresu považováno to, které má na sobě na začátku hry (nebo, v případě náhradníka, v momentě, kdy nastoupí na hrací plochu).

Jakémukoliv hráči, jehož dres při prvním nástupu na hrací plochu nemá číslo, je přiděleno číslo 12.

Výsledky budou získány z oficiálních webových stránek ligy či soutěže nebo od příslušné fotbalové instituce zodpovídající za daný zápas či soutěž. Nebudou-li potřebné informace volně k dispozici či zveřejněny, bude spor vyřešen na základě dat předaných nám našimi poskytovateli dat. Tato data a výsledky lze získat na požádání od střediska služeb zákazníkům.

Skórovat z Penalty

Penalta nebyla proměněna, ale „chycena“, dotkne-li se brankář míče přímo z penaltového kopu.

Penalta nebyla proměněna, ale byla „trefena konstrukce branky“, trefí-li míč přímo z penaltového kopu konstrukci branky.

Penalta nebyla proměněna, ale hráč „minul branku“ jde-li míč mimo, aniž by se jej dotknul jiný hráč, nebo trefil brankovou konstrukci.

Převaha

Je-li v případě nabídky kurzu na brankovou převahu ve skupině zápasů (např. branky domácích versus branky hostů) předčasně ukončen jeden či více zápasů, všechny sázky jsou neplatné.

Vstřelení První/Druhé /Příští branky

Vlastní góly jsou připočteny týmu, v jehož prospěch jsou připsány.

Události v lize či pohárové soutěži
(např. celkový počet branek nebo celkový počet žlutých karet)

V případě sázek na celkový počet událostí jako jsou branky či žluté karty, které se vyskytnou v soutěži či turnaji, jsou prodloužení ignorována, pokud není jasně stanoven opak. Například celkový počet branek na Světovém poháru se počítá podle výsledku v normální hrací době každého dokončeného zápasu poháru. Tímto se tento druh sázky liší od těch, kde záleží na konečném výsledku soutěže a započítávají se tedy i události v prodlouženích.

Konec sezóny

Konec sezóny je definován jako chvíle, kdy je dokončen ligový program.

Výkop

Sázky na to, kdo provede výkop zápasu, jsou přijímány do 10 minut před zahájením utkání.

Leading Minutes (Vedení v zápase - časové určení) a Total Goal Minutes (Součet minut, kdy padnou branky)

Časy vstřelení branek jsou započítávány jako celé minuty v souladu s údaji přímého televizního přenosu, např. branka vstřelená v 0:20 bude pro sázkové účely započítána jako 1. minuta. Branka vstřelená v 73:02 bude pro sázkové účely započítána jako 74. minuta

Jakákoliv branka v střelená v nastaveném čase prvního poločasu bude pro sázkové účely započítána jako 45.minuta. Jakákoliv branka v střelená v nastaveném čase druhého poločasu bude pro sázkové účely započítána jako 90.minuta.

Total Half Time Goals Bands

Winning bets must select the total number of goals scored in the 1st Half.

Total Goals Bands

Winning bets must select the total number of goals scored in Normal Time.

Minutes 1-15 (16-30, 31-45, 46-60, 61-75, 76-90) Goals

Winning bets must select whether or not there will be one or more goals in a listed time band.

Time BandMinutes
1-1500:01 – 15:00
16-3015.01 – 30.00
31-4530.01 – 45.00 Any goal scored in injury or stoppage time in the 1st Half will be recorded as the 45th Minute.
46-6045.01 – 60.00
61-7560.01 – 75.00
76-9075.01 – 90.00 Any goal scored in injury or stoppage time in the 2nd Half will be recorded as the 45th Minute.

The time band will be settled as the time shown by the TV broadcaster covering the match.

For the purposes of this bet, a goal is considered to have happened when it is scored.

If a match is abandoned during any of these time bands, all bets placed will be void, unless the bet has already been settled.

In the event of any dispute, settlement will refer to the TV broadcaster covering the match. If the game is being covered by more than one television station and the stations disagree, or if the match is not televised at all, the determination of the UK Press Association will be used.

Dostihy

Nahoru

Sázky na koňské dostihy – kdo lépe

Vítězná sázka musí být tip na koně, který dosáhne nejlepšího umístění. Sázky jsou vyrovnány podle oficiálních výsledků ( nikoliv systémem relativní většiny). Pokud oba koně skončí na stejném místě, budou sázky anulovány. Pokud některý z koní k dostihu nenastoupí, budou sázky anulovány. V dostizích National Hunt („Překážkové“) musí kůň závod dokončit, aby byla sázka vítězná (není-li stanoveno jinak).

Pravidla Tattersalls‘

Sázky na dostihy se řídí TRB. Pokud by vznikla situace, kterou tato pravidla neřeší, vypořádání sázek se bude řídit TR nebo oficiálním prohlášení TC. Kopie TRB je na vyžádání k dispozici u TC.

Škrtnutí koně / Nestartující

V dostihu (mimo Dlouhodobých kurzů) , kde je startující škrtnut nebo prohlášen za nestartujícího (nebyl v moci startéra), budou sázky na škrtnutého koně vráceny. Výhry na zbývající startující v takovém dostihu, uzavřené na Pevné kurzy před škrtnutím budou sníženy. Snížení je určeno TR 4c) (viz tabulka níže) a je závislé na kurzu nestartujícího koně v době jeho škrtnutí z dostihu. Pravidla pro Speciální denní kurzy viz odstavec níže.

Pokud byl kůň škrtnut a byla vytvořena nová nabídka kurzů, pak každá sázka, uzavřená před novým zobrazením kurzů, bude snížena dle TR 4c) (viz níže). V případě dalšího škrtnutí poté, co byla vytvořena nová nabídka kurzů, sázky uzavřené za Tabulových kurzů v původní nabídce budou dále sníženy v závislosti na kurzu škrtnutého koně v původní nabídce kurzů. Sázky uzavřené dle nové nabídky budou sníženy na základě nového kurzu.

In the event of a Rule 4, the amount deducted in the £ from winnings will be based on the price of the withdrawn horse, at the time when the bet was struck, according to the following table.

1/9 or shorter 90p
2/11 to 2/17 85p
1/4 to 1/5 80p
3/10 to 2/7 75p
2/5 to 1/3 70p
8/15 to 4/9 65p
8/13 to 4/7 60p
4/5 to 4/6 55p
20/21 to 5/6 50p
Evens to 6/5 45p
5/4 to 6/4 40p
13/8 to 7/4 35p
15/8 to 9/4 30p
5/2 to 3/1 25p
10/3 to 4/1 20p
9/2 to 11/2 15p
6/1 to 9/1 10p
10/1 to 14/1 5p
Over 14/1 No deduction

Přijímání Tabulových kurzů

Sázky jsou přijímány na aktuální Tabulové kurzy na jmenovité a číselné sázkové příležitosti v dostizích, kde jsou 3 nebo více startujících.

Sázky Výhra/Umístění (EW) při Tabulových kurzech se řídí ustanoveními sázek na místo pro Startovní kurzy a jsou určeny skutečným počtem startujících a ne počtem startujících, oznámených v době sázky.

Jestliže chcete sázet v Tabulových kurzech, musí to být jasně specifikováno v momentě uzavírání vaší sázky a zabezpečeno jejím potvrzením během transakce. Jinak si Sportingbet vyhrazuje právo vypořádat sázku jako sázky ve Startovním kurzu.

Pokud by na webové stránce byl zobrazen nesprávný kurz, pak všechny sázky s tímto kurzem budou vypořádány ve správném kurzu, vypsaném v době, kdy byla sázka uzavřena nebo v případě koňských či chrtích dostihů za Startovní kurz, bez ohledu na to, který byl vyšší. Prosím, mějte na paměti, že Sportingbet si vyhrazuje právo pro své makléře upravit Tabulové kurzy podle vývoje sázkového trhu.

Pokud by bylo výsledkem škrtnutí koně snížení výhry dle TR 4c), pak pro jiné sázky než na Pevné kurzy nemohou být po škrtnutí vypsány Tabulové kurzy, dokud nebude upravena celková nabídka kurzů. Pokud by byl škrtnut chrt, všechny zobrazené kurzy, vypsané před škrtnutím budou vypořádány jako Startovní kurzy. Žádné Tabulové kurzy nemohou být vypsány dokud nebylo přeneseno nové zobrazení.

Pravidla pro Speciální denní kurzy

Na některé dostihy mohou být nabídnuty Speciální denní kurzy, ty pak budou k dispozici až do předem oznámeného času (obvykle 15 minut před vypsaným startem dostihu). Pokud je Speciální denní kurz vypsán omylem po tomto čase, pak bude platit, jen jestliže nebyl vysílán přímý přenos z dráhy.

Všechny Speciální denní kurzy se mohou průběžně měnit a proto se nabízené kurzy mohou lišit od kurzů původně zobrazených na webové stránce Sportingbet nebo zveřejněných v tisku.

Pokud by se kůň dostihu nezúčastnil a nebyl v moci startéra, sázky na tuto příležitost, přijímané na Speciální denní kurzy, se budou vracet s tím, že sázky na ostatní startující v dostihu budou sníženy podle TR 4c) v závislosti na kurzu škrtnutého koně v době, kdy byla sázka uzavřena.

Opakování dostihů

V případě, že dostih bude opakován kvůli neplatnému startu apod. se ruší stav "kůň byl v moci startéra" a sázky na koně, kteří se neúčastní opakovaného dostihu budou vráceny. Výhry na zbývající účastníky se sníží podle TR 4c). Podmínky sázek na místo se řídí počtem startujících v opakovaném dostihu.

Dostihy s jediným koněm, zrušené dostihy / Přeložené dostihy

Sázky budou zrušeny v případě, že je dostih vyhlášen jako neplatný nebo zrušen.

Sázky budou zrušeny v případě, že je dostih přeložen na jiný den. Toto se aplikuje na všechny Day-of-Race a Ante-Post (dlouhodobé) sázky.

Čas uzavření sázky

Jestliže je z nějakého důvodu sázka uzavřena omylem poté, co bylo sázení ukončeno, bude každá taková sázka zrušena, jestliže v době uzavření sázky byl dostih rozhodnut nebo ve fázi, kdy mohl mít sázející náznak výsledku dostihu.

Pokud není oznámen oficiální start dostihu ("Off"), sázky se přijímají až do zveřejněného času startu dostihu. Každá sázka uzavřená později, než je zveřejněný čas dostihu bude zrušena, pokud Sportingbet neuzná, že byla přijata před skutečným startem dostihu.

Pokud by byly pochyby či spory o čase sázky, pak pro vypořádání je rozhodující čas zpracování na serveru.

Sázky na favority

Pokud jsou na určité koňské nebo chrtí dostihy vypsány Sázky na favority, jsou přijímány pouze za Startovní kurzy. Sázky na favority se nevypisují na jiné příležitosti, sázky na Tabulové kurzy nebo TOTO.

Favoritem je startující s nejnižším kurzem. Pokud je Sázka na favorita vypsána a dva nebo více účastníků odstartují s nejnižším kurzem, pak jsou sázky poměrně rozděleny na "Spolufavority". Např. když jsou dva startující nabízeni v nejnižším kurzu, pak tito dva jsou spojeni jako první a druhý favorité a startující s následujícím nejnižším kurzem je třetí favorit. Výhry budou vyplaceny na jednotlivé Sázky na favority bez ohledu na to, že výhra může být nižší než původní vsazená částka (včetně odpočtů). Např. 3/1 spolufavorit ze čtyř.

V koňských dostizích se přijímají pouze sázky na Prvního favorita a Vítěze.

Náhradníci - Chrti

Všechny sázky podané u SP jsou považovány za sázky na číslo boxu bez ohledu na jméno psa. Sázky podané u SP na číslo boxu jsou platné bez ohledu na to, zda z daného boxu bude startovat náhradník. Sázky podané v kurzu do 10 minut před zahájením dostihu (tj. sázky podané na „SIS Betting Show“) podléhají stejnému pravidlu. Veškeré ostatní sázky v kurzu (podané více než 10 minut před uzavřením dostihu) jsou považovány za sázky na jméno psa. Pokud poběží náhradník, bude sázka prohlášena za neplatnou.

Dostihy mimo Velkou Británii

V zemích, kde se netvoří Startovní kurzy mohou být sázky přijímány na kurzy TOTO, pokud je tak stanoveno.

Výhra/Umístění (EW)

Koně stejného majitele jsou zpravidla spojováni do jedné sázkové příležitosti pouze u sázek na vítěze. V některých zemích (např. USA) mohou být spojováni koně do sázkových příležitostí u všech typů sázek a na základě jiných kriterií. Část sázky Výhra/Umístění (EW) na místo bude pak vypořádána na základě výherního podílu na místo.

Oprava výsledků po odvážení jezdců

Pokud bude výsledek opraven po odvážení jezdců např. jako následná diskvalifikace, oprava výsledku bude pro účely vypořádání ignorována.

Speciální dostihové sázky

Nahoru

Obecná pravidla

Související příležitosti

Tam, kde nabízíme různé sázkové příležitosti na stejnou událost, nemohou být tyto sázky spojovány do kombinovaných sázek, pokud je jejich výsledek navzájem závislý.

Speciální dvojsázky / trojsázky

Jmenovité příležitosti

Pokud je nabízena sázka na více než jednu Jmenovitou příležitost na vítězství za speciálně kombinovaného kurzu, kurz může být pohyblivý stejně jako u Pevných kurzů. Pokud jsou v dostihu nestartující, může být použito na veškeré Speciální dostihové sázky pravidlo TR 4c).

Pokud některá z Jmenovitých příležitostí je uvedena jako nestartující nebo je dostih prohlášen za zrušený, sázka je snížena na nižší stupeň krát Startovní kurz. Např. jestliže Speciální trojsázka obsahuje nestartujícího, sázka se mění na Dvojsázku za použití Startovního kurzu.

Jmenovité starty jezdců

Pokud je vypsán zvláštní kurz na jmenovitého jezdce pro Hromadné sázky, bude to podmíněno účastí jmenovaného jezdce na koních, na kterých byl uveden a v dostizích nebudou žádní nestartující. V případě jakékoliv změny výše uvedeného bude platit následující:

Jestliže jezdec nestartuje v nějakém dostihu, ve kterém byl uveden, jeho kůň bude škrtnut nebo bude dostih zrušen, pak tato změna nebude brána v úvahu a sázka bude vypořádána jako následná nižší na zbývající části sázky za použití Startovních kurzů. Např. Speciální trojsázka se stává Dvojsázkou na zbývající příležitosti.

Pokud v kterékoliv části sázky nestartuje jiný než jezdcův kůň, jehož důsledkem bude použití pravidla TR 4c), pak speciální kurz může být snížen a sázky budou vypořádány v novém kurzu.

Ve výše uvedených příkladech, kdy je jezdcův start nabízen "Pouze Místo" ve kterékoliv části, pak tato část bude vypořádána jako Místo za podmínek odpovídajících sázce na Místo ve Startovních kurzech.

Sázky typu "Kolik …" ?

Někdy mohou být vypsány kurzy na příležitosti, kdy mají tipující předpovědět, kolikrát dojde k určité skutečnosti, např. "Kolik favoritů vyhraje v Ascotu?" nebo "Kolik koní, trénovaných v Irsku, vyhraje v Cheltenhamu?". Kurzy budou vypsány na základě vyhlášeného počtu dostihů a pokud dojde ke zrušení dostihu, jeho prohlášení neplatným či přesunutí z jakéhokoliv důvodu, všechny sázky budou považovány za zrušené.

Jezdecké speciály

Jezdecký souboj

Sázející budou mít za úkol určit, který z minimálně dvou určených jezdců nejvícekrát zvítězí na určitém mítinku nebo více mítincích. Pokud budou určeni pouze dva jezdci, bude nabízen kurz na remízu. Pro souboj, zahrnující tři nebo více jezdců se použijí pravidla "Mrtvého doběhu". Jestliže nominovaný jezdec z nějakého důvodu v dostihu nestartuje, ale jeho kůň startuje, pro účely vypořádání se nahlíží na koně, jakoby byl jet nominovaným jezdcem. Nominováním jezdce bude míněno publikování v RacingPost v den konání dostihů. Pokud jezdec startuje na koni, na kterého dle RacingPost nebyl nominován, pak tento start nebude započítán do Jezdeckého souboje.

Výkon jezdce

Pokud jsou vypsány kurzy na výkon jezdce, pak sázející tipují, jak si jezdec či jezdci povedou. To může mít dvě formy:
Rozmezí bodů:
např. A P McCoy je 5/1, že v Cheltenhamu dosáhne 35-40 bodů
Méně/Více: např. 6/4 Dettori dosáhne v Ascotu Méně než 40 bodů
Za vítězství získá jezdec 25 bodů, za druhé místo 10 a za třetí 5 bodů. Uplatňují se pravidla "Mrtvého doběhu", takže jezdec získá za vítězství při "Mrtvém doběhu" 17,5 bodu (tj. (25+10)/2)

Pokud z nějakého důvodu nominovaný jezdec v některém dostihu nestartuje, ale jeho kůň startuje, pro účely vypořádání se nahlíží na koně, jako by byl jet nominovaným jezdcem. Nominováním jezdce bude míněno publikování v RacingPost v den konání dostihů.

Pokud jezdec startuje na koni, na kterého dle RacingPost nebyl nominován, pak tento start nebude započítán pro účely sázky na Výkon jezdce. Pokud je jezdcův kůň vyhlášen jako nestartující a stanice SIS dosud nezobrazila kurzy, pak pokud předpověď Startovních kurzů pro tohoto koně zveřejněná v RacingPost je:

Rovna nebo větší než 5/1: bude přidáno 5 bodů
Méně než 5/1, ale více než 1/1: bude přidáno 10 bodů
1/1 nebo méně: bude přidáno 15 bodů
Pokud již byly stanicí SIS zveřejněny kurzy, body budou přidány dle výše uvedené tabulky na základě kurzu koně ve chvíli škrtnutí. Pokud je dostih prohlášen za zrušený, pak na jezdcův start bude pohlíženo, jakoby byl jeho kůň škrtnut.

Pokud v dostihu zůstane jediný kůň díky škrtnutí všech ostatních koní, k celkovému výsledku bude přidáno 20 bodů.

Pokud jsou vypsány kurzy na výkon jezdce "Méně nebo Více" než určitý počet bodů, pak pokud výsledek dosáhne přesně vypsaného počtu bodů a pro tento počet bodů není stanoven kurz, použije se pravidlo o "Mrtvém doběhu".

Stejné principy budou uplatněny u sázek na "Výkon trenéra" nebo podobné příležitosti.

"Kdo bude nejlepším jezdcem dostihového Festivalu"

Zvláštní kurzy mohou být vypsány na to, který jezdec nejvícekrát zvítězí na dostihovém Festivalu, a to Royal Ascot nebo National Hunt Festival v Cheltenhamu. Ve všech případech jsou nabízeny kurzy na jezdce "all in", tj. ať se Festivalu zúčastní nebo ne.

Pro účely vypořádání bude určen výsledek tím, kdo zdvihne na konci Festivalu trofej a nebude ovlivněn žádnými následnými šetřeními, diskvalifikacemi nebo jinými změnami.

Speciální sázky na favority

Souboj favoritů na mítinku

Sázející budou tipovat, na kterém z nejméně dvou určených mítinků zvítězí více favoritů. Pokud se bude sázet na dva mítinky, bude vypsán kurz na remízu. Pro tři a více mítinků bude uplatněno pravidlo o "Mrtvém doběhu".

Na každém z vybraných mítinků musí být odběhnuty nejméně tři dostihy, jinak se všechny sázky na tento souboj ruší.

Pokud je v dostihu více koní označených jako favorit, pak je pro účely této sázky za favorita považován ten s nejnižším číslem v dostihovém programu.

V případě, že nebudou určeny žádné Startovní kurzy, za favorita bude považován kůň s nejnižším kurzem v předpovědi Startovních kurzů v RacingPost.

Pokud určený favorit (jak je označen následující den v RacingPost) nebyl v moci startéra, pro účely sázky je považován za startujícího.

Výkon favoritů

Pokud není uvedeno jinak, sázky na Výkon favoritů na dostihovém mítinku pracují na stejném principu jako pro jezdce; 25 bodů za vítězství, 10 bodů za druhé místo a 5 bodů za třetí.

Vypsané sázky mohou mít dvě formy:

Buď ve formě Rozmezí bodů: např. 5/1, že v Cheltenhamu dosáhnou favorité 65-70 bodů

Nebo ve formě Méně/Více: např. 10/11, že v Ascotu dosáhnou favorité Méně než 65 bodů

Pokud je v dostihu více koní označených jako favorit, pak je pro účely této sázky za favorita považován ten s nejnižším číslem v dostihovém programu.

Pokud určený favorit (jak je označen následující den v RacingPost) nebyl v moci startéra, pro účely sázky je jeho kurz v momentu škrtnutí je:

Roven nebo větší než 5/1: bude přidáno 5 bodů
Menší než 5/1, ale větší než 1/1: bude přidáno 10 bodů
1/1 nebo menší: bude přidáno 15 bodů

V případě, že nebudou určeny žádné Startovní kurzy, za favorita bude považován kůň s nejnižším kurzem v předpovědi SP v RacingPost …..

Pokud je dostih prohlášen za zrušený, favorit bude považován za nestartujícího.

Pokud v dostihu zůstane jediný kůň díky škrtnutí všech ostatních koní po vypsání kurzů, k celkovému výsledku bude přidáno 20 bodů.

Pokud jsou vypsány kurzy na Výkon favoritů "Méně nebo Více" než určitý počet bodů, pak pokud výsledek dosáhne přesně vypsaného počtu bodů a pro tento počet bodů není stanoven kurz, použije se pravidlo o "Mrtvém doběhu".

Sázka na vzájemný výsledek dvou koní

Pokud jsou vypsány sázky na vzdálenost mezi dvěma určenými koňmi v cíli dostihu, vzdálenost použitá pro vypořádání bude oficiálně vyhlášená vzdálenost. Např. 10/11 Deano porazí Anzuma (+2 délky nebo více) a 10/11 Anzum (+2 délky) porazí Deano.

Nezáleží na tom, kolikátý se kůň v dostihu umístí, platí vzdálenost, která je mezi dvěma určenými koňmi.

Pro vzdálenosti uvedené níže bude vzdálenost přepočítána následovně:
Krátká hlava = 0,1 délky
Hlava = 0,2 délky
Krk = 0,3 délky
Půl délky = 0,5 délky
Tři čtvrtě délky = 0,75 délky

Jakákoliv následná diskvalifikace, následné šetření či jiná úprava výsledku nebude brána v úvahu, pokud oficiální vzdálenost nebude změněna rozhodčími v den dostihu.

Pokud nebudou vyhlášeny oficiální vzdálenosti, vzdáleností bude počet míst mezi vybranými koňmi násobený 2 délkami za každé místo.

Pokud některý z vybraných koní v dostihu nebude v moci startéra, veškeré sázky na vzájemný výsledek budou zrušeny.

Pokud jeden z koní dostih nedokončí a druhý z nich ano, pak bude druhý kůň považován za vítěze. Pokud nedokončí ani jeden z koní, všechny sázky na vzájemný výsledek budou zrušeny.

Speciální sázky na vzdálenost

Sázení na souhrnné vzdálenosti

Pokud jsou vypsány kurzy, kdy může sázející tipovat souhrn vítězných rozdílů při určitém mítinku, pak mohou mít vypsané příležitosti dvě formy:

Buď ve formě Rozmezí délek: např. 3/1, že v Cheltenhamu bude souhrn vítězných vzdáleností mezi 35-40 délkami
nebo ve formě Méně/Více: např. 10/11, že v Cheltenhamu bude souhrn vítězných vzdáleností Méně než 40.

Když se počítá součet, uplatňují se stejná pravidla jako u Sázky na vzájemný výsledek dvou koní, s tou výjimkou, že maximální vítězný rozdíl může být v případě rovinných dostihů 12 délek a v případě překážkových dostihů 30 délek. V případě, že dostih dokončí jediný kůň nebo bude vítězná vzdálenost "daleko" ("a distance"), bude vzdálenost vypořádána jako 12 délek u rovinných dostihů a 30 délek u překážkových dostihů.

Pokud nebude vyhlášena žádná oficiální vítězná vzdálenost, SportingBet použije veškeré dostupné podklady k získání přiměřeného výsledku. Nebude brán zřetel na žádnou následnou diskvalifikaci, šetření či úpravu výsledku, pokud oficiální vzdálenost nebude změněna rozhodčími v den dostihu.

Pokud bude dostih anulován, vítězné vzdálenosti budou započítány, jako by byly 2 délky u rovinných dostihů nebo 10 délek u překážkových dostihů.

Pokud se díky škrtům zúčastní dostihu jediný kůň poté, co byly vypsány kurzy, vítězné vzdálenosti budou započítány, jako by byly 5 délek u rovinných dostihů nebo 12 délek u překážkových dostihů. Pokud jsou vypsány kurzy na tipování souhrnných vzdáleností "Méně nebo Více" než souhrn vítězných vzdáleností, pak jestliže výsledná hodnota je rovna vypsanému souhrnu a na tuto hodnotu není vypsán kurz, pak se použije pravidlo pro "Mrtvý doběh".

O kolik vyhraje vybraný kůň

Příležitostně budou vypsány kurzy na tipování vítězného rozdílu vybraného koně. To může mít dvě formy:

Buď ve formě Rozmezí délek: např. 6/1, že v Champion Hurdle zvítězí Istabraq mezi 0-2 délkami
nebo ve formě Méně/Více: např. 9/4, že v Champion Hurdle zvítězí Istabraq o méně než 4 délky.

Pokud jsou kurzy vypsány před dnem konání dostihu a vybraný kůň nestartuje, pak všechny sázky prohrávají, pokud není uvedeno jinak.

Pokud kůň k dostihu nenastoupí, uplatní se Pravidlo 4 o srážce 15 pencí nebo víc u dřívějších sázek, není-li stanoveno jinak, a všechny sázky budou anulovány.

Majitelské nebo Trenérské starty

Pokud jsou přijímány sázky na Majitelské nebo Trenérské starty a ti mají v dostihu více než jednoho startujícího, pak se startujícím rozumí kůň, startující s nejnižším kurzem a pokud mají dva nebo více koní shodný kurz, sázky budou odpovídajícím způsobem rozděleny.

Rozhodující pro určení Majitele/Trenéra koně bude jeho uvedení v RacingPostu v den konání dostihu

Pokud jsou vypsány dlouhodobé sázky, na vybraného Majitele či Trenéra, pak je vlastnictví či trénování vítěze určeno RacingPostem v den startu dostihu. Jinak platí ustanovení o Dlouhodobých sázkách, pokud není uvedeno jinak.

Částečně zrušený mítink

Pokud je dostihový mítink zrušen dříve, než jsou odběhnuty všechny vypsané dostihy, použijí se na uzavřené sázky, zahrnující Rozmezí délek či bodů, následující pravidla:

Pokud součet v době zrušení je pod spodní hranicí Rozmezí (tj. "méně než 12 délek" nebo "méně než 50 bodů"), pak všechny sázky jsou zrušeny, jestliže by výsledek mohl dosáhnout všech původně tipovaných Rozmezí. Pokud by uzavřené sázky některé z těchto rozmezí nemohly dosáhnout, jsou sázky uzavřené na toto Rozmezí vypořádány jako prohrávající a sázky uzavřené na možná Rozmezí jsou vypořádány jako vyhrávající. (tzn., že pravidlo "Mrtvého doběhu" by se uplatnilo v závislosti na počtu dosáhnutelných Rozmezí). Pokud je možné pouze jedno vítězné Rozhraní, pak je vypořádáno jako jediný vítěz.

Pokud součet v době zrušení je uvnitř definovaného Rozmezí (tj. "mezi 12 a 15 délkami" nebo "mezi 50 a 65 body"), pak všechny sázky v nižším Rozmezí jsou vypořádány jako prohrávající. Sázky uzavřené uvnitř Rozmezí a nad Rozmezím jsou vypořádány jako společně vítězné (tj. uplatní se pravidlo o Mrtvém doběhu), pokud jsou matematicky možné. Pokud nemohou matematicky vyhrát, budou vypořádány jako prohrávající.

Pokud součet v době zrušení je nad horní hranicí Rozmezí (tj. "více než 15 délek" nebo "více než 65 bodů"), pak všechny sázky v tomto Rozmezí jsou vypořádány jako vítězné a ostatní jako prohrávající, protože výsledek byl v podstatě rozhodnut.

TRB – Tattersalls‘ Rules of Betting
TR – Tattersalls‘ Rules
TC – Tattersalls‘ Committee
AP – Ante post [Dlouhodobé sázky]
SE – Special Early [Pevný kurz]
SDRP – Special Day of Race Price [Speciální denní kurzy]
BP – Board Price [Tabulový kurz]
SP - Starting Price [Startovní kurz]
EW – Each Way [Výhra/Umístění]

Přístup k LIVE dostihovým přenosům

LIVE dostihové přenosy jsou k dispozici pouze pro držitele účtů sázkové kanceláře Sportingbet, za následujících podmínek a v souladu s všeobecnými pravidly Sportingbet.
Dostihy mohou sledovat všichni zákazníci s výjimkou těch, kteří využívají službu ve Velké Británii, Irsku, USA, Austrálii, Japonsku, Hongkongu, Francii, Jihoafrické republice, Srí Lance, na Novém Zélandu a v Karibské oblasti (všechny ostrovy v Karibském moři, Belize a Guyana). Dostupnost služby není rovněž zaručena pro zákazníky používající zahraniční konfigurace IP adres. Více informací o konfiguraci IP adres vám poskytne váš poskytovatel připojení k Internetu.
LIVE přenosy dostihů nabízíme po jednotlivých dostizích za předpokladu, že uzavřete sázku alespoň ve výši 3 GBP/3 EUR/4 USD (nebo ekvivalent v jiné měně).
Sázky antepost a speciální sázky se nezapočítávají.
Společnost Sportingbet si však vyhrazuje právo změnit tyto podmínky ohledně přístupu nebo zavést poplatek, předplatné nebo jinou formu zpoplatnění LIVE dostihových přenosů v budoucnosti. V případě jakýchkoliv změn vás budeme předem informovat.
Sportingbet může odmítnout přístup k živě přenášenému obsahu kterémukoli zákazníkovi, a to čistě na základě vlastního uvážení.
Sledováním LIVE dostihových přenosů vyjadřujete souhlas s těmito podmínkami.

LIVE přenosy dostihů

Sportingbet bude přenášet dostihy z následujících závodišť ve Velké Británii, které poskytuje služba At The Races: Ascot, Bath, Brighton, Chepstow, Doncaster, Exeter, Fakenham, Folkestone, Fontwell, Hereford, Hexham, Kelso, Leicester, Lingfield, Newcastle, Newton Abbot, Perth, Plumpton, Ripon, Sedgefield, Southwell, Stratford, Taunton, Towcester, Uttoxeter, Windsor, Wolverhampton, Worcester a Yarmouth. Kromě toho budou k dispozici i vybrané dostihy z irských závodišť Ballinrobe, Bellewstown, Clonmel, Cork, Curragh, Down Royal, Downpatrick, Dundalk, Fairyhouse, Galway, Gowran, Kilbeggan, Killarney, Laytown, Leopardstown, Limerick, Listowel, Naas, Navan, Punchestown, Roscommon, Sligo, Thurles, Tipperary, Tralee, Tramore a Wexford. Přenášeny budou i vybrané mezinárodní dostihy.

Zpoždění přenosu

Přestože LIVE dostihové přenosy uvádíme jako „živé“, je třeba mít na paměti, že jednotlivé přenosy mohou být opožděny. Doba zpoždění může záviset na celé řadě faktorů včetně místa konání, poskytovatele internetových služeb či hardwaru uživatele. Přestože se budeme snažit možné prodlevy minimalizovat, nepřebírá Sportingbet žádnou zodpovědnost za opožděný LIVE dostihový přenos.

Všeobecná ustanovení

Sportingbet nevydává žádné záruky ani garance, ať už výslovné či předpokládané, že LIVE přenosy dostihů budou odpovídat vašemu očekávání, že služba nebude přerušena, že nebude docházet k poruchám, že služba LIVE dostihové přenosy bude k dispozici v určitou dobu (ať už předem oznámenou či nikoliv) ani že služba LIVE přenosy dostihů bude spolupracovat s určitým softwarem nebo hardwarem.

LIVE přenosy dostihů jsou doplňující službou, kterou Sportingbet nabízí svým zákazníkům, kteří uzavřeli sázku o stanovené minimální výši na určitý dostih. Služba je však závislá na dostupnosti obrazového signálu, na což nemá Sportingbet vliv. Veškeré uzavřené sázky zůstávají v platnosti bez ohledu na to, zda je daný dostih k dispozici v přímém přenosu či nikoliv.

Veškerý obsah LIVE dostihových přenosů se může měnit. Sportingbet může měnit, pozastavit, nahradit nebo zrušit obsah, a to zcela na základě vlastního uvážení a bez upozornění.

Je výslovně zakázáno kopírovat, ukládat, upravovat či distribuovat obsah poskytovaný v rámci služby LIVE přenosy dostihů (nebo při takovém jednání napomáhat jiné osobě). Stejně tak je zakázáno umožnit přístup k obsahu LIVE dostihových přenosů jiné osobě.

Americký fotbal

Nahoru

Sázky Zápas/Money Line

Vítězné sázky musí správně určit vítěze zápasu.

Sázky Hcp/Side

Vítězné sázky musí správně určit vítěze, který v zápase zvítězí i přes vypsaný handicap.

Standardní handicapovaný kurz je 1.909 (10/11), pokud není uvedeno jinak.
Příklad:
Carolina –7.5 Green Bay +7.5

Sázka 11 USD na výhru Carolina –7.5 v kurzu 1.909 (10/11).

Pokud Carolina zvítězí o více než 7.5 bodu, pak vyhráváte čistou výhru 10 USD, resp. 21 USD včetně vsazených 10 USD. Pokud Carolina zvítězí o méně než 7.5 bodu či prohraje sázka prohrává.

Handicapy jsou vypisovány jak půlbodové, tak i celobodové. Sázky se vracejí v případě, že nastane po započítání celobodového handicapu remíza.

Celkový počet bodů - Total

Vítězné sázky musí správně určit celkový počet bodů v zápase (tj. součet bodů dosažených oběma týmy). Existují dva druhy sázek na Total.

1. Total – Pod / Nad
Sázky, zda celkový počet bodů v zápase bude nižší / vyšší tj. pod / nad vypsanou hodnotu bodů.
Příklad:
Carolina v Green Bay
kurz 1.91 - POD 43 bodů
kurz 1.91 - NAD 43 bodů
Hranice je stanovena na 43 bodů. Pokud celkový součet bodů v zápase bude roven této hranici, pak je aplikován kurz 1.00 a single sázky vráceny. Pokud tipujete např. NAD 43 bodů a zápas skončí 33–31, pak vyhráváte v kurzu 1.91, jelikož celkový součet bodů 64 je "nad” hranicí 43 bodů.

Při sázkách Total se prodloužení započítávají do celkového skóre, pokud není vypsán speciální kurz např. Celkový počet bodů ve čtvrtině (Total points in a quarter).

2. Vítězný rozdíl - Winning Margin
Vítězné sázky správně určí, o kolik bodů zvítězí zvolený tým nad soupeřem.

Poločas / Konečný výsledek

Vítězné sázky musí správně určit výsledek po skončení 2. čtvrtiny a po skončení 4.čtvrtiny. Pro tento druh sázky se prodloužení nezapočítává.

Poločas

Vítězné sázky, které musí správně určit výsledek po celé odehrané polovině zápasu, jsou vyhodnoceny podle kurzů v nabídce sázek k poločasu.

Sázka typu First/Next Scoring Play

Vítězné sázky musí správně určit Touchdown, Field Goal či Safety.

Celkový součet čísel dresů autorů položení (touchdown)

Vítězné sázky správně určí celkový součet čísel dresů autorů položení v jednom či více zápasech. V případě nejasnosti o tom, kdo provedl položení, platí údaj uvedený na www.nfl.com.

Další sázky

Některé další sázky mohou být nabízeny. Zákazník musí správně určit, zda se vypsaná událost uskuteční. Sázky se týkají určeného hráče či skupiny hráčů . Např. Michael Vick net passing a rushing yards.

Týmové sázky mohou být vypsány. 25 bodů za výhru, 15 bodů za touchdown, 5 za field goal, -5 za nezdařený kick, -10 za turnover (not on downs) a 5 za sacking an opposing quarterback.

Veškeré sázky týkající se statistiky zápasů NFL jsou vyhodnoceny dle www.nfl.com na konci daného zápasu. Jakékoliv pozdější změny v těchto statistikách provedených po 24 hodinách po odehrání zápasu nebudou zohledněny.

Hromadné sázky / Parlays (pro všechny americké sporty)

Výsledný kurz vznikne vynásobením jednotlivých kurzů.

Intra-Match Multiples (Parlays)

Lze podat hromadnou sázku (parlay) obsahující kurzy Hcp (Side) a Total ke shodnému zápasu amerického fotbalu a basketbalu (pokud se neovlivňují). Nelze podat hromadnou sázku (parlay) obsahující kurzy Hcp (Side) a Zápas (Moneyline) vypsané ke shodnému zápasu a nelze kombinovat jakoukoliv speciální sázku NFL společně s kurzy Hcp (side) / Total / Zápas (moneyline) vypsanými ke shodnému zápasu.

Nelze podat hromadnou sázku, která obsahuje kurz na výsledek po první polovině zápasu a současně konečný výsledek shodného zápasu.

BUYING AND SELLING LINES – prozatím není v nabídce

Buying Points allows you the ability to change the point spread of a football or basketball game. You can move the point spread so you get more points if you are betting the underdog or you give away less points if you are betting the favorite. For each half point that you change the point spread you need to a premium. On the other hand you get rewarded for giving extra half points up.

VYHODNOCENÍ SÁZEK

Výsledek zápasu je platný pro sázkové účely po odehrání:

· Americký fotbal - NCAA & NFL - 55 minut hry
· Basketbal - NBA - 43 minut hry
· Basketbal - NCAA - 35 minut hry
· Lední hokej - NHL - 55 minut hry

Pro sázkové účely je vítěz zápasu určen oficiálním výsledkem na konci hry po uplynutí předepsaného hracího času a jakéhokoliv odehraného prodloužení. Ohled není brán na žádné následné spory kteréhokoliv týmu, které by později mohli ovlivnit výsledek zápasu.

Sázky na jakýkoliv zápas amerického fotbalu mohou být staženy či omezeny bez předchozího upozornění. Taková situace může nastat, pokud se klíčový hráč z nějakého důvodu neobjeví v sestavě.

Odložená či přeložená utkání

Všechny sportovní události musí být odehrány v uvedený čas a místě, pokud není určeno jinak. Sázky na sportovní události odložené / přeložené o více než 12 hodin budou pro sázkové účely neplatné a bude aplikován kurz 1.00.

Pokud není dokončena regulérní sezóna NFL, pak sázky na vítěze Superbowl a Conference budou vyhodnoceny jako neplatné. Sázky na Six divisions zůstanou platné za předpokladu, že divize budou dohrány.

Konference - kurzy

Vítěze AFC + NFC konference určuje, že tyto týmy postoupí do finále Superbowlu během play-off.

Obecně :

Americké sporty: Pokud není uvedeno, pak se uplatňují pravidla, směrnice, výplaty a druhy sázek dle Las Vegas.

Major League Baseball

Nahoru

Utkání MLB musí trvat 5 směn (4.5 směny pokud domácí tým vede), aby sázka byla platná. Pokud je zápas přerušen nebo odložen, skóre bude platné po poslední úplné směně (pokud domácí tým nevyrovná nebo se neujme vedení v druhé polovině směny, kdy je vítěz určen podle skóre v době přerušení zápasu). Sázky Total a Hcp (total run, run lines) jsou platné v případě, že je odehráno 9 směn (8.5 směny pokud domácí tým vede) – v opačném případě jsou sázky neplatné a je aplikován kurz 1.00.

Pokud dojde před zahájením zápasu ke změně zahajovacího nadhazovače, který byl u příslušného zápasu uveden, pak jsou všechny sázky vyhodnoceny jako neplatné a je aplikován kurz 1.00. Uvedení zahajovací nadhazovači musí alespoň jedenkrát nadhodit, aby sázky byly platné. Za zahajovací nadhazovače každého týmu se pro sázkové účely považují nadhazovači, kteří provedou první nadhoz.

Každá a všechny sázky na baseballové série jsou platné, pokud jsou odehrány všechny 3 hry série do uvedeného data. Pokud nejsou všechny 3 hry odehrány do uvedeného data, pak jsou všechny sázky vyhodnoceny jako neplatné a je aplikován kurz 1.00, a to bez ohledu, zda má jeden z týmů 2 vítězství. Uvedení zahajovací nadhazovači musí provést první nadhozy ve všech 3 hrách série

Všechny speciální sázky na baseball jsou platné, pokud je v utkání odehráno celých 9 (8½ pokud domácí tým vede) směn, pokud není uvedeno jinak. Podmínkou také je, že uvedení zahajovací nadhazovači provedou první nadhoz.

Sázky na výsledek po prvních pěti směnách (First Five Innings Bets)

- podmínkou je, že uvedení zahajovací nadhazovaci provedou první nadhoz. Musí být odehráno plných 5 smen, aby sázky byly platné. Na prípadné prerušení po 5 smennách není brán ohled.

Sázky typu "Skóruje první"

- podmínkou je, že uvedení zahajovací nadhazovači provedou první nadhoz. Musí být odehráno plných 5 směn, aby sázky byly platné. Na případné přerušení po 5 směnnách není brán ohled.
Sázky typu "Skóruje první” - podmínkou je, že uvedení zahajovací nadhazovači provedou první nadhoz. Sázky jsou vyhodnoceny, jakmile první tým skóruje a domácí tým měl alespoň šanci odpalovat. Pokud skóruje jako první domácí tým, pak sázky jsou vyhodnoceny v tomto momentu a na případná přerušení / odložení nebude brán ohled. Pokud skóruje jako první hostující tým, pak sázky jsou vyhodnoceny až v momentu, kdy domácí tým dokončil odpaly.

Sázka typu "Bude skórováno v první směně"

- podmínkou je, že uvedení zahajovací nadhazovači provedou první nadhoz. Sázky jsou vyhodnoceny, jakmile je ukončena první směna. Na případná pozdější přerušení / odložení nebude brán ohled.

Sázka typu "Total Runs+Hits+Error"

- podmínkou je, že uvedení zahajovací nadhazovači provedou první nadhoz a bude odehráno celých 8.5 směny, aby sázky byly platné.

Sázky na hráče a nadhazovače (Baseball Player and Pitcher Props)

- podmínkou, aby sázky byly platné je, že uvedení zahajovací nadhazovači provedou první nadhoz a bude odehráno celých 8.5 směny. Pokud dojde ke změně v nadhazování, pak jsou všechny sázky ihned staženy z nabídky a jakmile je potvrzeno, že nadhoz byl skutečně proveden jiným než uvedeným nadhazovačem, jsou sázky vyhodnoceny jako neplatné a je aplikován kurz 1.00.

Ligy (Pennant) - kurzy

Vítěze Národní + Americké ligy (AL + NL Pennant) určuje, že tyto týmy postoupí do Světové série (World Series) během play-off.

Basketbal USA

Nahoru

Všechny zápasy NBA musí trvat alespoň 43 minut hry, aby sázky byly platné (NCAA 35 minut). Pokud je zápas předčasně ukončen před odehráním 43 minut všechny sázky jsou vyhodnoceny jako neplatné, s vyjímkou těch, které mohou být řádně vyhodnoceny. Prodloužení se započítává, pokud není výslovně uveřejněno jinak.

Všechny zápasy NBA & NCCAB musí začínat v plánované dny, aby sázky byly platné.

Sázky Zápas/Money Line

Vítězné sázky musí správně určit vítěze zápasu.

Sázky Hcp/Side

Stejně jako v Americkém fotbalu musí vybraný tým zvítězit i přes vypsaný handicap.

Standardní handicapovaný kurz je 1.909 (10/11), pokud není uvedeno jinak.
Příklad:
Indiana Pacers -2.5 Toronto Raptors +2.5

Sázka 11 USD na výhru Indiana -2.5 v kurzu 1.909 (10/11).
Pokud Indiana zvítězí o více než 2.5 bodu, pak vyhráváte čistou výhru 10 USD, resp. 21 USD včetně vsazených 10 USD. Pokud Indiana zvítězí o méně než 2.5 bodu či prohraje sázka prohrává.

Handicapy jsou vypisovány jak půlbodové, tak i celobodové. Sázky se vracejí v případě, že nastane po započítání celobodového handicapu remíza.

Zákazníci mohou kombinovat na jedné sázence Hcp/Side a Total shodného zápasu všech amerických basketbalových soutěží . Zákazníci nemohou kombinovat na jedné sázence Hcp/Side a Zápas/Money line shodného zápasu.

Zákazníci nemohou kombinovat na jedné sázence kurz na výsledek po 2.čtvrtině (pokud je kurz vypsán) s kurzy, které se vztahují na celou odehranou hru.

Pro sázkové účely je vítěz zápasu určen oficiálním výsledkem na konci hry po uplynutí předepsaného hracího času hraného prodloužení. Ohled není brán na žádné následné spory kteréhokoliv týmu, které by později mohly ovlivnit výsledek zápasu

Všechny zápasy NBA & NCCAB musí začínat v plánované dny, aby sázky byly platné.

Sázky na jakýkoliv basketbalový zápas mohou být staženy či omezeny bez předchozího upozornění. Taková situace může nastat, pokud se klíčový hráč z nějakého důvodu neobjeví v sestavě.

Konference - kurzy

Vítěze Východní + Západní konference určuje, že tyto týmy postoupí do finále NBA (NBA Championship) během play-off.

Lední hokej USA

Nahoru

Pokud utkání skončí nerozhodně i po prodloužení a o výsledku rozhodnou samostatné nájezdy, pak vítěznému týmu je přičtena za samostatné nájezdy jedna branka.

Sázky Zápas/Money Line

Vítězné sázky musí správně určit vítěze zápasu.

Sázky Hcp/Side

Vítězné sázky musí správně určit vítěze, který v zápase zvítězí i přes vypsaný handicap.

Standardní handicapovaný kurz je 1.909 (10/11), pokud není uvedeno jinak.
Příklad:
Dallas Stars –0.5 Buffalo Sabres +0.5

Sázka 11 USD na výhru Dallas Stars –0.5 v kurzu 1.909 (10/11).
Pokud Dallas Stars zvítězí o více než 0.5 branky (tj. v zápase zvítězí), pak vyhráváte čistou výhru 10 USD, resp. 21 USD včetně vsazených 10 USD. Pokud Dallas Stars prohrají či remízují, pak sázka prohrává.

Handicapy jsou vypisovány jak půlbodové, tak i celobodové. Sázky se vracejí v případě, že nastane po započítání celobodového handicapu remíza.

Sázky Total

Sázky, zda celkový počet bodů v zápase bude nižší / vyšší tj. pod / nad vypsanou hodnotu bodů.
Příklad:
Dallas Stars v Buffulo Sabres
kurz 1.909 - POD 5.0 bodů (branek)
kurz 1.909 - NAD 5.0 bodů (branek)
Hranice je stanovena na 5 branek. Pokud celkový součet branek v zápase bude roven této hranici, pak je aplikován kurz 1.00 a single sázky vráceny. Pokud tipujete např. NAD 5 bodů a zápas skončí 4–2, pak vyhráváte v kurzu 1.91, jelikož celkový součet bodů 6 je "nad” hranicí 5 bodů.

Při sázkách Total se prodloužení započítávají do celkového skóre, pokud není vypsán speciální kurz.

Pokud utkání skončí nerozhodně i po prodloužení a o výsledku rozhodnou samostatné nájezdy, pak k celkovému počtu branek v utkání je za samostatné nájezdy přičtena jedna branka.

Všechny hokejové zápasy musí trvat alespoň 55 minut hracího času, aby sázky byly platné.

Veškerá prodloužení se započítávají do konečného výsledku.

Sázky na jakýkoliv hokejový zápas mohou být staženy či omezeny bez předchozího upozornění. Taková situace může nastat, pokud se klíčový hráč (např. Jágr) z nějakého důvodu neobjeví v sestavě.

Konference - kurzy

Vítěze Východní + Západní konference určuje, že tyto týmy postoupí do finále Stanley Cupu během play-off.

Atletika

Nahoru

Konečné pořadí

Neplatné tipy pro sázkové účely - viz Obecné pravidlo 11

V případě jakékoliv diskvalifikace je vyhodnocení sázek určeno předáváním medailí, přičemž zlatá znamená první místo, stříbrná druhé a bronzová třetí. Pokud k předávání medailí nedojde, všechny sázky jsou vyhodnoceny dle prvního zveřejnění výsledků.

Pokud je jakákoliv sportovní událost z nějakého důvodu předčasně ukončena či zkrácena, všechny sázky jsou neplatné.

Bowls

Nahoru

Konečné pořadí v turnaji

Neplatné tipy pro sázkové účely - viz Obecné pravidlo 11

Výhra zápasu

Pokud je výhra zápasu přisouzena hráči před odehráním plného počtu setů, sázky na výhru tohoto hráče zůstávají platné za předpokladu, že je odehrán alespoň jeden set.

Sázky na sety či vítězný rozdíl jsou v takovém případě neplatné.

Box

Nahoru

Pro sázkové účely zápas začíná úderem gongu zahajujícího první kolo. Je-li boxer nahrazen jiným, všechny sázky jsou neplatné.

Kurz na nerozhodný stav je nabízen a pokud k němu dojde, všechny sázky na výhru toho či onoho boxera prohrávají.

Výhra kola a skupiny kol

Pokud se počet kol v zápasu z jakéhokoliv důvodu liší od počtu uvedeném na webové stránce, všechny sázky na kolo či skupinu kol jsou neplatné.

V případě srážky hlav či rány pod pás mající za následek to, že sudí v lístcích na zapisování výsledků určí vítěze před dokončením plánovaného počtu kol, boxer, který je prohlášen za vítěze, vyhrává zápas v momentě přerušení hry, kdy byl zápas zastaven.

Všechny sázky na vítězství na body vyžadují dokončení plného počtu kol, aby byly platné.

Pokud některý z boxerů po gongu nenastoupí do ringu, zápas je považován za skončený v předchozím kole.

Jak bude zápas vyhrán

V případě srážky hlav či rány pod pás mající za následek to, že sudí v lístcích na zapisování výsledků určí vítěze před dokončením plánovaného počtu kol, boxer, který je prohlášen za vítěze, vyhrává zápas již v momentě knokautu, kdy byl zápas zastaven.

Celkový počet minut

Vítězné sázky musí správně určit časové rozpětí (např. 6-10 minut), které zahrnuje celkovou délku zápasu.

V případě jakéhokoliv sporu bude pro vyhodnocení výše zmíněných sázek rozhodující oficiální výsledek. Vyhodnocení nebude ovlivněno žádným pozdějším šetřením či změnou.

Je-li zápas odložen, všechny sázky zůstávají v platnosti po 30 dní (včetně původního data zahájení), pokud nejsou po vzájemné dohodě zrušeny. Zrušení sázek je možné provést kontaktováním Sportingbet na admin@sportingbet.cz

Všechny sázky jsou vyhodnoceny podle výsledku vyhlášeného během večera zápasu. Na jakákoliv pozdější odvolání nebude brán ohled.

Sázení na zápasy (se 3 výsledky)

Vyrovnáno podle oficiálního verdiktu rozhodčího. Sázet lze i na remízu.

Sázení na zápasy (se 2 výsledky)

Vyrovnáno podle oficiálního verdiktu rozhodčího. V případě nerozhodného výsledku se veškeré sázky anulují.

Sázení na jednotlivá kola/ Sázení na skupiny kol

Je-li zápas zastaven před dokončením plného počtu kol, nebo je-li boxer diskvalifikován a jsou přiřazeny body, jsou sázky vyrovnány podle výsledku v kole, ve kterém byl zápas zastaven.

Způsoby vítězství

KO, TKO nebo DQ - Knockout (KO) znamená, že boxer není schopen vstát, než sudí napočítá do 10. K technickému knockoutu (TKO) dochází podle pravidla č. 3 knockdownu nebo při přerušení zápasu rozhodčím. Diskvalifikace (DQ) nastává, když se boxer dopustí faulu a ztratí kvůli tomu zápas.

Rozhodnutí nebo technické rozhodnutí – Rozhodnutí je podle přiznaných bodů na lístcích rozhodčích. K technickému rozhodnutí dochází, když zápas nemůže pokračovat z jiných důvodů než KO/TKO či diskvalifikace. Bez ohledu na to, zda je dokončen plný naplánovaný počet kol, jsou sázky v případě technického rozhodnutí vyrovnány podle rozhodnutí o vítězi nebo o remíze, protože nedošlo k KO/TKO/DQ´.

Celkový počet kol

Pro účely rozhodnutí, kdy je určena polovina kola, je určen čas poloviny kola, a podle něj fáze kola před polovinou a po ní. Například má-li kolo tři minuty, je čas poloviny kola 1 minuta 30 sekund.

Fight to go distance – v případě jakéhokoliv výsledku, kdy zápas trvá kratší dobu než je naplánováno, jsou všechny sázky vyrovnány jako „Fight Not to Go Distance“.

Pravidla turnaje pro konečné pořadí

Nenastoupí-li boxer, může být použito R4 pro sázky na „konečné pořadí“ jako „Super Six“, „Prizefighter“ apod. Veškeré sázky na boxera, který nenastoupí, budou vráceny, pokud boxer odstoupí před zahájením zápasu.

Všeobecná pravidla

Nenastoupení do dalšího kola – pokud boxer nenastoupí do dalšího kola, budou sázky vyrovnány jako vítězství soupeře v zápase v předchozím kole. Změna plánovaného počtu kol – veškeré sázky na konečný výsledek zápasu zůstávají v platnosti. Avšak sázky na jednotlivá kola budou anulovány.

Sázky na zrušené/odležené zápasy budou anulovány.

Cyklistika

Nahoru

Konečné pořadí či jednotlivé etapy

Neplatné tipy pro sázkové účely - viz Obecné pravidlo 11

Předčasné ukončení

Pokud je závod předčasně ukončen, sázky na konečné pořadí zůstávají v platnosti a vyhodnocují se podle pořadí v době ukončení za předpokladu, že bylo dokončeno 5 etap a je vyhlášen oficiální výsledek. Jinak jsou všechny sázky neplatné.

V případě diskvalifikace jsou sázky vyhodnoceny podle udílení cen vítězům.

Kdo lépe

Oba závodníci musí odstartovat, aby sázky byly platné. Pokud oba závodníci předčasně ukončí závod, v případě sázky na celý závod je za vítěze považován ten, který dokončí více etap. Pokud oba závodníci dokončí stejný počet etap, sázka je neplatná.

Pokud oba závodníci předčasně ukončí etapu, sázka na vítěze této etapy je neplatná.

Šipky

Nahoru

Konečné pořadí v turnaji

Neplatné tipy pro sázkové účely - viz Obecné pravidlo 11

Vítěz zápasu

Je-li výhra zápasu přisouzena hráči před odehráním plného počtu legů, sázky na vítěze zápasu platí za předpokladu, že byly odehrány nejméně tři legy. Pokud nebyly dokončeny tři legy, všechny sázky na vítěze zápasu jsou neplatné.

Sázky na legy či vítězný rozdíl jsou v takovém případě neplatné.

Vítěz leguu

Je-li hráči přisouzena remíza před odehráním plného počtu legů či zápasů, všechny sázky na vítěze legu v tomto zápase jsou neplatné.

Pokud je turnaj předčasně ukončen nebo je změněno místo konání, všechny sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že turnaj začne do tří měsíců od původního data zahájení.

Nejvyšší zavření

V případě sázek na zvoleného autora nejvyššího vítězného zavření zápasu, dne či turnaje platí pravidla mrtvého závodu.

Golf

Nahoru

Obecné pravidlo

Pokud je turnaj zkrácen či jinak ovlivněn nepříznivým počasím, sázky jsou vyhodnoceny podle oficiálního výsledku za předpokladu, že bylo odehráno alespoň 36 jamek.

V případě předčasného ukončení turnaje, jakékoliv sázky podané po posledním dokončeném kole jsou neplatné.

Konečné pořadí

Hráči, kteří se nezúčastní turnaje, jsou pro sázkové účely neplatní.

Pokud soutěž skončí na konci předepsaného počtu jamek nerozhodně, konečné pořadí určí play-off.

Pro umístění platí pravidla mrtvého závodu. Pokud například podmínky pro sázku na Výhra/Umístění uvádějí čtyři místa a tři hráči remizují na třetím místě, jejich umístění bude považováno za třetí, čtvrté a páté, přičemž 1/3 vsazené částky prohrává a 2/3 jsou vyhodnoceny podle kurzů na umístění v sázce na Výhra/Umístění těchto hráčů.

Je-li turnaj dostupný ante-post, všechny sázky na hráče, kteří buď nepostoupí či z jiných důvodů nehrají, jsou považovány za prohrané, jsou-li podané před týdnem, ve kterém začíná turnaj. Počínaje pondělkem týdne turnaje, sázky na hráče, kteří nenastoupí, jsou vyhodnoceny jako neplatné.

Vítěz zápasu (72 jamek)

Vítězem se stává hráč s nejnižším počtem bodů na konci turnaje za předpokladu, že bylo odehráno 36 jamek. V turnaji, který se hraje na více hřištích, jsou všechny sázky neplatné, pokud hráči v sázce na vítěze soutěže nesplní stejnou trasu.

Kurz na remízu je nabízen a platí v případě, že oba hráči skončí se stejným celkovým výsledkem. Play-off se nepočítá.

Pokud jeden hráč ztratí cut, druhý je považován za vítěze. Pokud oba ztratí cut, hráč s nižším počtem bodů po cutu je považován za vítěze. V soutěži na 72 jamek musí oba hráči dokončit alespoň jednu jamku, aby sázky na vítěze soutěže zůstaly v platnosti. Pokud je však jeden hráč diskvalifikován či odstoupí před cutem nebo poté, co oba hráči udělají cut, za vítěze je považován druhý hráč (i když ztratí cut). Pokud je hráč diskvalifikován nebo odstoupí během kol po cutu, kdy jeho soupeř již ztratil cut, diskvalifikovaný hráč je považován za vítěze.

Pokud oba hráči odstoupí nebo jsou diskvalifikováni před cutem, všechny sázky jsou neplatné. To samé platí pro případ, že se jim toto přihodí poté, co oba udělají cut.

Vítěz zápasu (18 či 36 jamek) nebo Dva/Tři nebo Čtyři míčky (včetně jamkové hry).

Hráč s nejnižším počtem bodů za 18 či 36 jamek je vítěz. Sázky jsou normálně nabízeny na vítěze 2,3 nebo 4 míčků a jsou založeny na párech či skupinách hráčů. Pokud dojde ke změnám 2, 3 nebo 4 míčku, sázky jsou vyhodnoceny podle původního spárování. V případě, že se někdo stane pro sázkové účely neplatným, všechny sázky jsou neplatné.

Sázky jsou neplatné, pokud jakýkoliv hráč v turnaji hry na rány neprovede první odpal.

V soutěžích družstev jsou závěrečné dvouhry vyhodnoceny podle oficiálního výsledku.

V turnaji jamkové hry vítězí hráč, který postoupí do dalšího kola.

Jakmile hráč provede první odpal, všechny sázky na něho platí. Pokud hráč odstoupí nebo je diskvalifikován během kola, je považován za poraženého.

V případě sázek na vítěze 2 míčků či Kdo lépe, ke kterým není nabízen kurz na remízu a oba hráči získají stejný počet bodů, jsou všechny sázky neplatné. Pokud je kurz na remízu nabídnut, sázky jsou vyhodnoceny podle něho.

Pravidla mrtvého závodu platí pro nerozhodný výsledek u sázek na vítěze 3 a 4 míčků.

Skupiny
(např. nejlepší hráč U.S.A.)

Vítězné sázky musí správně určit hráče, který se ze zvolené skupiny umístí v turnaji nejvýše. Hráči jsou seskupeni jen pro sázkové účely a vsazené částky na jakéhokoliv hráče, který v turnaji nenastoupí, jsou vráceny. Ze sázek na ostatní hráče ve skupině jsou provedeny odpočty dle Tattersallova pravidla 4(c).

Hráči, kteří ztratí cut, jsou vyřazeni, pokud se nestane, že cut ztratí všichni hráči ve skupině. V takovém případě je rozhodujícím faktorem nejnižší počet bodů v dané fázi. Skončí-li na konci turnaje dva či více hráčů nerozhodně, platí pravidla mrtvého závodu, pokud o výsledku není rozhodnuto pomocí play-off. Všichni hráči ve skupině musí dokončit jedno kolo, aby sázky zůstaly platné.

Pokud se někdo stane pro sázkové účely neplatným, platí pravidlo 4. Zůstane-li ve skupině pouze jeden hráč, skupina je pro sázkové účely neplatná.

Jamková hra – Vítězný rozdíl

Sázky jsou vyhodnoceny podle oficiálního výsledku.

Být vybrán a hrát v turnaji družstev
(např. Ryder Cup)

Hráči musí být vyhlášeni jako členové hrajícího družstva na zahajovacím ceremoniálu, aby sázky platily.

Odměny

Sázky podané na odměny tipují, který golfový hráč bude na vrcholu oficiálního žebříčku vydělaných peněz na konci sezóny, ať už v ní soutěžil či ne. Sázky jsou vyhodnoceny podle celkového vítěze po posledním příslušném turnaji a nebudou ovlivněny žádnými pozdějšími šetřeními či změnami.

Motoristické závody

Nahoru

Konečné pořadí mistrovství (jezdci a konstruktéři) a Body konstruktérů

Jezdci a konstruktéři, kteří se nezúčastní mistrovské sezóny, jsou pro všechny druhy sázek neplatní.

Sázky na konečné pořadí jsou vyhodnoceny podle počtu nasbíraných bodů ihned po udílení cen vítězům závěrečného Grand Prix sezóny a nejsou ovlivněny žádnými pozdějšími šetřeními, diskvalifikacemi či změnami v tabulce umístění.

Grand Prix

Jezdci, kteří se nezúčastní závodu Grand Prix, jsou pro sázkové účely neplatní, přičemž může platit pravidlo 4.

Závod je považován za zahájený po startovním signálu pro zahřívací kolo.
Pokud je závod zastaven a pak znovu odstartován, všechny sázky zůstávají v platnosti bez ohledu na jakékoliv změny v pozicích.

Je-li závod předčasně ukončen dříve, než může být určen oficiální výsledek, všechny sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že je závod opakován ve stejném místě během dvou měsíců od původního data startu.

Sázky na jednotlivé závody Grand Prix jsou vyhodnoceny podle umístění na stupních vítězů na konci závodu a nejsou ovlivněny žádnými pozdějšími šetřeními, diskvalifikacemi čí změnami.

Kvalifikace

Sázky na výkon v kvalifikaci jsou vyhodnoceny podle umístění a časů uvedených během závěrečného kvalifikačního shromáždění. Jakékoliv pozdější úpravy startovních pozic jsou pro sázkové účely ignorovány.

Počet závodníků v cíli

Pro sázkové účely je počet závodníků v cíli Grand Prix shodný s oficiálním oznámením včetně jezdců předjetých o kolo či více.

Vítězný rozdíl

Vítězné sázky správně určí oficiální vítězný rozdíl mezi prvním a druhým vozem, když projedou cílovou čárou bez ohledu na časové tresty či diskvalifikace jakéhokoliv jezdce po závodu. Pokud závod dokončí jen jeden vůz, vítězí sázky, které tipovaly nabídku s maximálním vítězným rozdílem.

Kombinace vítězného jezdce a vítězného rozdílu

Je-li nabízen takový kurz, vítězné sázky musí správně určit časové rozpětí, které zahrnuje přesný vítězný rozdíl zvoleného jezdce bez ohledu na pozdější tresty či diskvalifikace.

Kdo lépe

Pokud jeden z jezdců nenastoupí na start, všechny sázky jsou neplatné. Pokud ani jeden jezdec nedokončí závod, za vítěze je považován ten, který dokončí více kol. Pokud oba jezdci ukončí závod ve stejném kole, všechny sázky jsou neplatné.

U všech nabídek, při kterých není dosaženo umístění na stupních vítězů, jsou sázky vyhodnoceny podle pravidel FIA.

Ragby

Nahoru

Obecná pravidla

Normální doba odpovídá plánovaným 80 minutám hry plus oficiální nastavení za přerušení hry. Prodloužení se u žádných sázek nepočítá, pokud není uvedeno jinak.

Předčasně ukončené a odložené zápasy

Sázky k předčasně ukončeným a odloženým zápasům jsou neplatné, pokud tyto zápasy nejsou odehrány ve stejném ragbyovém týdnu (např. pondělí-pondělí) a pokud není o sázkách, jako je například Autor prvního položení, rozhodnuto. Je-li změněno místo konání zápasu po prvním zveřejnění na webové stránce, všechny sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že zápas není přesunut na půdu původně hostujícího soupeře. V takovém případě jsou všechny sázky k tomuto zápasu neplatné.

Vítěz zápasu

Jsou-li kurzy nabízeny jak na konečný výsledek, tak na výsledek s handicapem, všechny sázky jsou vyhodnoceny jako sázky na konečný výsledek, pokud není jasně zvolena nabídka s handicapem.

Jsou-li nabízeny pouze kurzy na výsledek s handicapem, sázky jsou vyhodnoceny podle výsledku zápasu upraveném handicapem zveřejněným v době podání sázky. Nabízen je rovněž kurz na remízu, pokud nejsou použity půlbodové handicapy.

Převaha

Sázky podané na vítězný rozdíl či převahu týmu se vyhodnocují podle výsledku zápasu.

První/Příští/Poslední autor položení

Vítězné sázky musí správně určit prvního/příštího/posledního autora položení v zápasu. Přestože se snažíme předkládat úplný seznam zúčastněných hráčů každého zápasu, seznamy nejsou vyčerpávající a stane-li se autorem prvního/příštího/posledního položení jiný hráč, vítězí on. Všichni hráči, kteří v zápase hrají, jsou způsobilí k poslednímu položení. Sázka na autora Prvního položení podaná na hráče, který do utkání nenastoupil či nehrál do momentu prvního položení, bude vyhodnocena jako neplatná a vsazená částka vrácena.

Je-li zápas předčasně ukončen před prvním položením, všechny sázky jsou neplatné včetně sázek na hráče, že neskóruje, neboť je nutné odehrát plánovaných 80 minut.

V případě jakéhokoliv sporu o tom, kdo je autorem položení se vyhodnocení sázek řídí názorem televizní stanice, která utkání přenáší. Je-li zápas vysílán více televizními stanicemi a tyto stanice se vzájemně neshodují či není-li zápas vysílán vůbec, je použito rozhodnutí Tiskové asociace.

Pokutové položení se pro účely sázek na prvního/příštího/posledního autora položení nepočítají, pokud na ně není vypsán zvláštní kurz.

Body střelce

Je-li vypsán kurz na celkový počet bodů získaných zvoleným střelcem, zahrnuje to všechny kopy z místa (penalty a kopy po položení míče), kopy z halfvoleje a položení, jejichž autorem je tento hráč. Je-li vypsán kurz na střelecký výkon týmu, započítávají se pouze penalty, kopy po položení a kopy z halfvoleje.

Příští získání bodů

Nabízené tipy k této sázce zahrnují položení, penaltu a kop z halfvoleje. Pokutová položení jsou považována za normální položení, pokud na ně není vypsán zvláštní kurz.

Celkový součet čísel dresů autorů položení

Vítězné sázky správně určí celkový součet čísel dresů autorů položení v zápasu.

Pro účely jakékoliv sázky týkající se čísel dresů je za hráčovo číslo dresu považováno to, které má na sobě na začátku hry (nebo, v případě náhradníka, v momentě, kdy nastoupí na hrací plochu).

Jakémukoliv hráči, jehož dres při prvním nástupu na hrací plochu (nebo, v případě náhradníka, v momentě, kdy nastoupí na hrací plochu) nemá číslo, je v Rugby Union přiděleno číslo 16 a v Rugby League číslo 14.

Pokud má jakýkoliv hráč na sobě dres s písmenem namísto čísla, pořadí písmen v abecedě odpovídá číselné řadě 1 až 26 (např. A=1, J=10 atd.).

Má-li Sportingbet jakékoliv pochyby o identitě autora položení, způsob vyhodnocení sázek probíhá stejně jako u fotbalu.

Pokutová položení se počítají. Je-li uděleno pokutové položení, za číslo dresu autora je považováno číslo 8 v zápasu Rugby Union a 7 v Rugby League.

Celkový počet skrumáží a lineoutů

Vítězné sázky správně určí počet skrumáží či lineoutů a to buď jejich přesné množství (např. 18 skrumáží) či v rozpětích (např. 21-23 lineoutů). Udělené ale neprovedené skrumáže a lineouty se nepočítají. Opakovaná skrumáž na stejném místě či opakovaný lineout se do celkového počtu počítá jako jeden.

Vyhodnocení sázek se provádí dle veškerých dostupných materiálů a rozhodnutí společnosti Sportingbet je konečné.

Je-li zápas předčasně ukončen v prvním poločase, všechny sázky jsou neplatné. Pokud je zápas předčasně ukončen ve druhém poločase, všechny sázky kromě těch na počet skrumáží či lineoutů v prvním poločase jsou neplatné.

Celkový počet položení

Je-li zápas předčasně ukončen před odehráním 80 minut, všechny sázky jsou neplatné.

Pokutová položení se počítají.

Pokud je vypsán kurz na celkový počet položení ve skupině zápasů, odloženému či zrušenému zápasu jsou přiděleny 4 položení. Pokud jsou odloženy dva či více zápasy, všechny sázky jsou neplatné.

Poločas/Konečný výsledek

Vítězné sázky musí správně určit výsledek v poločase (40 minut) a na konci zápasu (80 minut). Pokud se neodehraje plných 80 minut hry, sázky jsou neplatné.

Doba prvního/druhého položení

Vítězné sázky musí správně určit časové rozpětí (např. 11-20 minut), ve kterém je provedeno první/druhé položení.

Při živých televizních přenosech je doba prvního/druhého položení určována podle časomíry vysílané danou televizní stanicí.

Je-li zápas předčasně ukončen po prvním/druhém položení, všechny sázky zůstávají platné.

Je-li zápas předčasně ukončen před prvním/druhým položením, všechny sázky na první/druhé položení v časovém rozpětí do doby předčasného ukončení (ale ne včetně) prohrávají. Je-li zápas například ukončen po 25 minutách, sázky na časová rozpětí 1-10 a 11-20 prohrávají.

V případě jakéhokoliv sporu o době položení se vyhodnocení sázek řídí názorem televizní stanice, která utkání přenáší. Je-li zápas vysílán více televizními stanicemi a tyto stanice se vzájemně neshodují či není-li zápas vysílán vůbec, je použito rozhodnutí Tiskové asociace.

Snooker

Nahoru

Konečné pořadí v turnaji

Neplatné tipy pro sázkové účely - viz Obecné pravidlo 11

Výhra zápasu

Pokud zápas začne, ale není dokončen, hráč, který postupuje do dalšího kola, je považován za vítěze.

Přesný výsledek a handicapované sázky

Pokud zápas začne, ale není dokončen, sázky na přesný výsledek a handicapované sázky jsou neplatné.

Nejvyšší počet bodů bez přerušení

Pro sázky podané na zvoleného autora nejvyššího počtu bodů bez přerušení v turnaji platí pravidla mrtvého závodu.

Plochá dráha

Nahoru

Sázky na vítěze závodu jsou platné pouze tehdy, nastoupí-li všichni 4 jmenovaní jezdci.

Pokud všichni 4 jezdci odstartují, sázky platí i při opakovaném startu vyjma případu, kdy je některý ze závodníků nahrazen jiným.

Liga

Bonusové body se v sázkách ke kvalifikačním jízdám nepočítají.
1. = 3 body
2. = 2 body
3. = 1 bod

Sázky jsou platné pokud je dokončeno všech 15 kvalifikačních jízd závodu kromě případu, kdy jeden tým již získal i přes handicapy nenapadnutelné vedení.

Grand Prix

Pokud je závod Grand Prix předčasně ukončen, sázky na konečné pořadí jsou vyhodnoceny podle přidělených bodů v celkové tabulce umístění Grand Prix.

Tenis

Nahoru

Vyhodnocení sázek

Všechny výherní sázky budou vyhodnoceny v kurzech uvedených na stránkách Sportingbet v momentě podání sázky.

Předčasně ukončené zápasy / Skreče

Sázky jsou zrušeny v případě, že je zápas předčasně ukončen nebo jeden z hráčů zápas skrečuje, avšak s vyjímkou sázek, které již byly vyhodnoceny. Sázky na vítěze utkání jsou platné pokud je odehrán nejméně celý první set, v opačném případě jsou sázky zrušeny.

Odložená utkání / Přeložená utkání

V případě následujících situací, všechny sázky zůstávají v platnosti:

 • Změna hracího povrchu
 • Změna místa zápasu
 • Změna z krytého kurtu na nekrytý a naopak
 • Zápas po přerušení pokračuje další den

Sázky na vítěze utkání

Výherní sázky musí určit vítěze utkání.

Je-li vítězství zápasu přisouzeno hráči před odehráním plného počtu setů, pak sázky na vítěze zápasu platí pouze v případě, že byl odehrán alespoň jeden set a vítězem zápasu se pro sázkové účely stává hráč, který postupuje do dalšího kola či je vyhlášen za vítěze turnaje.

Sázky zůstávají platné v případě oficiální změny celkového počtu setů zápasu.

Handicap gamů (her)

Vítězné sázky musí správně určit hráče, který vyhraje větší počet gamů (her) po započtení stanovené hranice handicapu (přičtení (+) nebo odečtení (-) hodnoty handicapu). Pokud po započtení hodnoty handicapu není určen vítěz s větším počtem her, všechny tyto sázky budou zrušeny.

Celkový počet gamů (her)

Vítězné sázky musí správně určit celkový počet her v zápase a tento počet her je nad (over) nebo pod (under) stanovenou hranici her. Pokud bude celkový počet her stejný jako stanovená hranice her v sázce, všechny tyto sázky budou zrušeny.

Handicap es

Vítězné sázky musí správně určit hráče, který podá větší počet es po započtení stanovené hranice handicapu (přičtení (+) nebo odečtení (-) hodnoty handicapu es). Pokud po započtení hodnoty handicapu není určen vítěz s větším počtem es, všechny tyto sázky budou zrušeny.

Sázky na poměr setů

Vítězné sázky musí správně určit přesné skóre zápasu.

Sázky jsou platné pouze pokud je odehrán plný počet setů.

Sázky se ruší v případě oficiální změny celkového počtu setů zápasu.

Sázky na vítěze hry

Vítězné sázky musí správně určit vítěze jednotlivé hry. Pokud není hra z jakéhokoliv důvodu dohrána, pak pro sázkové účely je vítězem hry hráč, kterému byla hra připsána.

Rozhodnutí Sportingbet týkající se vyhodnocení sázek na vítěze her jsou konečná.

Počet her v setu / Přesný výsledek

Vítězné sázky musí správně určit počet her v daném setu nebo vítězný rozdíl v setu.

Pokud není set z jakéhokoliv důvodu dokončen, pak všechny sázky k tomuto setu jsou zrušeny.

Je-li zápas předčasně ukončen po dokončení setu, všechny sázky k tomuto setu zůstávají platné.

Tie-break se pro sázkové účely počítá jako jedna hra.

Počet es / dvojchyb v zápase

Vítězné sázky musí správně určit počet es nebo dvojchyb v daném zápase.

Sázky jsou zrušeny v případě, že je zápas předčasně ukončen, avšak s vyjímkou sázek, které již byly vyhodnoceny.

Pro správné vyhodnocení těchto sázek Sportingbet monitoruje veškerá dostupná data. Rozhodnutí Sportingbet týkající se vyhodnocení těchto sázek jsou konečná. Vyhrazujeme si právo zrušit sázky u kterých nelze řádně dokázat počet es či dvojchyb v zápase..

Počet bodů / Počet bodů podávajícího v zápase

Vítězné sázky musí správně určit počet bodů (míčků) odehraných v příslušné hře.

Sázky jsou zrušeny v případě, že je zápas předčasně ukončen, avšak s vyjímkou sázek, které již byly vyhodnoceny. Body za porušení Code violation (nesportovní chování) se započítávají do celkového počtu bodů ve hře.

Sázky na vítěze bodu (míčku)

Vítězné sázky musí správně určit vítěze jednotlivého bodu v dané hře.

Sázky na vítěze bodu, který nebyl odehrán jsou zrušeny.

Bod přidělený za soupeřovo porušení Code violation (nesportovní chování) se pro sázkové účely nezapočítává a sázky na vítěze dalšího míčku jsou zrušeny.

Příklad – po 3. bodu první hry zápasu je Coria napomenut a Federer obdrží za soupeřovo chování Code violation bod. V tomto případě jsou sázky na 4.bod první hry zrušeny. Nicméně body za Code violation se započítávají do celkového počtu bodů v dané hře.

Pro případ, kdy je míček mylně vyhodnocen a hráč požádá o "challenges” (tzv. jestřábí oko), si vyhrazujeme právo opravit výsledek sázky, a to kladnou i zápornou úpravou zůstatku na účtu tak, aby sázka byla vyhodnocena v souladu s výsledkem "challenges” (tzv. jestřábí oko).

Turnajové sázky

Vítězné sázky musí správně určit vítěze turnaje. Viz. Dlouhodobé sázky (Ante post bets).

Sázky na počet událostí v turnaji

Vítězné sázky musí správně určit počet událostí v rámci celého turnaje (např. celkový počet es).

Sázky jsou zrušeny v případě, že dojde k odložení, zrušení či zkrácení turnaje.

Zimní sporty

Nahoru

Pokud je akce odložena (například kvůli nepříznivému počasí), všechny sázky zůstávají v platnosti, dokud akce neproběhne. Je-li akce zrušena či přesunuta na jiné místo, sázky jsou neplatné. .

Lední hokej a floorball, Bandy

Platný zápas musí trvat alespoň plnou hrací dobu mínus 5 minut. Jinak jsou sázky neplatné a kurzy jsou stanoveny na 1.00. Prodloužení a penalty se do konečného výsledku nezapočítávají.

Skoky na lyžích, sjezd

Všechny sázky buď vyhrávají nebo prohrávají. Pokud závodník z jakéhokoliv důvodu nenastoupí a sportovní akce se koná, sázka prohrává.
Skoky na lyžích: oba skokani musí být kvalifikováni a nastoupit v závodu, aby sázky byly platné. Jsou-li oba kvalifikováni, alespoň jeden skokan musí dokončit závod, aby sázky zůstaly v platnosti.

Kdo lépe

Všechny zimní sporty: oba sportovci musí nastoupit v závodu, aby sázky byly platné.
Alpské disciplíny: alespoň jeden lyžař musí dokončit závod, aby sázky byly platné. Pokud ani jeden závod nedokončí, sázky jsou neplatné.

Závody družstev a štafety

Závody družstev a štafety se počítají jako jedna medaile.

Evropský basketbal

Nahoru

Ve veškerých utkáních evropských basketbalových soutěží musí být odehráno alespoň 35 minut, aby sázky byly platné. Pokud je utkání nedohráno před uplynutím 35 minut, pak jsou všechny sázky zrušeny a aplikován kurz 1.00 s vyjímkou sázek, které mohou být do odehrané doby řádně vyhodnoceny. Vítěz zápasu je pro sázkové účely určen oficiálním výsledkem na konci normální hrací doby. Prodloužení se nezapočítává. Jakékoliv pozdější spory týmů, které by mohly ovlivnit konečný výsledek zápasu, nemají na vyhodnocení sázek vliv.

Sázky na výhru zápasu v evropských ligách používají celobodový handicap i půlbodový handicap. To znamená, že v případě celobodového handicapu je možná i remíza, která je jedním z tipů, na který můžete vsadit. Toto se týká handicapovaných sázek na výsledek zápasu, po 2.čtvrtinách a po 1.čtvrtině. U půlbodového handicapu nelze dosáhnout remízy a sázka na remízu tudíž není vypsána - výsledek je určen po skončení 40 min (pokud není jinak upřesněno).

Sázky na počet bodů ve formě Total Points (celkový počet bodů v utkání), Total, Half Time Points (celkový počet bodů v po 2.čtvrtinách), 1st Quarter Points (celkový počet bodů po 1.čtvrtině), Team Total Points (celkový počet bodů jednoho týmu) a Player Points (celkový počet bodů jednoho hráče) jsou nabízeny s půlbodovou hranicí, sázka na remízu není nabízena, jelikož ji nelze dosáhnout. Při sázce na Player Points (celkový počet bodů jednoho hráče) musí hráč nastoupit do utkání na palubovce či na střídačce, aby sázky byly platné. Pokud hráč nenastoupí do utkání na palubovce či na střídačce, sázky jsou zrušeny a je aplikován kurz 1.00.

Sázky kdo první dosáhne 10 nebo 20 nebo 50 bodů v zápase, jsou vyhodnoceny podle toho, který tým jako první dosáhne v zápase uvedené hodnoty svých vstřelených bodů. Pokud žádný tým nedosáhne stanovené hranice bodů, všechny tyto sázky budou zrušeny.

Sázky na vítěze turnaje se vyhodnocují na konci zápasů play-off. Klasifikace na konci běžné sezóny se nepočítají.

Házená

Nahoru

Vyhodnocení sázek je založeno na výsledku po normální hrací době. Prodloužení se nepočítá, pokud není uvedeno jinak.

V případě sázky Kdo lépe musí být oba hráči v oficiální sestavě a během zápasu hrát, aby byla platná.

Pokud je zápas odložen, sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že se odehraje během dvou kalendářních dnů od původního data zahájení. Pokud je zápas odložen na více než dva kalendářní dny, sázky jsou neplatné.

Lední hokej (Evropský formát)

Nahoru

Evropské a mezinárodní zápasy: vyhodnocení sázek je založeno na výsledku po normální hrací době (60 minut). Prodloužení se nepočítá, pokud není uvedeno jinak.
Americké zápasy: je-li vypsán kurz na remízu, vyhodnocení sázek je založeno na výsledku po normální hrací době (60 minut). Pokud není vypsán kurz na remízu, prodloužení se počítá a to i v případě sázky na celkový počet branek.

V případě sázky Kdo lépe musí být oba hráči v oficiální sestavě a během zápasu hrát, aby byla platná.
Je-li zápas předčasně ukončen před 55. minutou hrací doby, sázky jsou neplatné.
Pokud je zápas odložen, sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že se odehraje během dvou kalendářních dnů od původního data zahájení. Pokud je zápas odložen na více než dva kalendářní dny, sázky jsou neplatné.

Futsal

Nahoru

Sázky jsou vyhodnocovány na základě výsledku po ukončení řádné hrací doby. Prodloužení se nezapočítává.

V případě neodehrání řádné hrací doby či přeložení termínu utkání jsou sázky zrušeny a je aplikován kurz 1.00.

Volejbal

Nahoru

Vyhodnocení sázky

Všechny vítězné sázky budou vyhodnoceny na základě jednotlivých kurzů uvedených na naší webové stránce Sportingbet.
Toto neplatí v případě, že dojde ke sporu či protestu a jeden nebo druhý tým dosáhne později změny konečného výsledku zápasu či úpravy skóre.
Všechny sázky na volejbal jsou založeny na konečném skóre základní hrací doby. Případné prodloužení se nezapočítává, pokud není stanoveno u sázky jinak.

Přerušené zápasy

Když je zápas přerušen, všechny sázky jsou zrušeny, pokud již sázka nebyla vyhodnocena či není stanoveno jinak.

Odložené/opakované zápasy

Pokud je zápas odložen, sázky zůstávají v platnosti za předpokladu, že se odehraje během dvou kalendářních dnů od původního data zahájení. Pokud je zápas odložen na více než dva kalendářní dny, sázky jsou neplatné.
Pokud je zápas odehrán na změněném místě, všechny sázky jsou zrušeny.

Kurzy na zápasy

Vítězná sázka musí určit vítěze zápasu.

Kurzy na sety

Vítězná sázka musí určit vítěze setu.

Přesné skóre

Vítězná sázka musí určit přesné skóre zápasu.

Celkový počet bodů

Vítězná sázka musí určit celkový počet bodů a tento počet bodů je nad (over) nebo pod (under) stanovenou hranici bodů.

Počet bodů v setu

Vítězná sázka musí určit celkový počet bodů v setu a tento počet bodů je nad (over) nebo pod (under) stanovenou hranici bodů.

Body hráče

Vítěznou sázku určuje konečný počet dosažených bodů hráče a tento počet bodů je nad (over) nebo pod (under) stanovenou hranici bodů.
Hráč musí být zařazen na oficiálním zápise o utkání a musí během hry do zápasu nastoupit, pak jsou sázky platné.

Další získaný bod

Vítěznou sázku určuje, zda servírující nebo přijímající tým získá ten určitý bod.
V případě sporu bude Sportingbet požadovat od klienta předložit důkazy o svém tvrzení.

Hráči - kdo lépe

Vítězná sázka musí určit hráče, který získá více bodů v zápase.
Oba hráči ze sázky kdo lépe musí být zařazeni na oficiálním zápise o utkání a musí během hry do zápasu nastoupit.

Vítěz turnaje

Vítězná sázka musí určit konečného vítěze turnaje.
Sázky budou vyhodnoceny podle konečného pořadí po play-off. Pořadí na konci základní části se nezapočítává.

Kriket

Nahoru

Vypořádání sázek

Všechny vítězné sázky budou vyrovnány v kurzech uvedených na stránkách Sportingbet v čase, kdy byla sázka přijata. Toto nezahrnuje žádné spory jakéhokoli hráče po zápase, které později změní konečný výsledek zápasu.
Přerušené zápasy / Duckworth Lewis (Abandoned Matches/Duckworth Lewis)
Pokud dojde při Test zápase k nepříznivému počasí nebo přerušení, sázky zůstanou platné podle oficiálního výsledku, pokud bude provedeno nejméně 50 overs oběma týmy. Pokud nebude vyhlášen oficiální výsledek, veškeré sázky na zápas (Match Prices) se vrací (kurz 1.00).
Pokud dojde při zápase domácího mistrovství k nepříznivému počasí nebo přerušení, sázky zůstanou platné podle oficiálního výsledku. Pokud nebude vyhlášen oficiální výsledek, veškeré sázky na zápas (Match Prices) se vrací (kurz 1.00).
Pokud dojde při jednodenním zápase k nepříznivému počasí nebo přerušení, sázky zůstanou platné podle oficiálního výsledku, včetně zápasů, při nichž je uplatněna metoda Duckworth-Lewis. Pokud nebude vyhlášen oficiální výsledek, veškeré sázky na zápas (Match Prices) se vrací (kurz 1.00). Doporučujeme sázejícím, aby se seznámili se stanovením pravidel jednotlivých trhů, kde je při zápasech uplatněna Duckworth-Lewisova metoda.

Odložené/remízové zápasy (Postponed/Tied Matches)

Pokud je zápas odložen nebo uspořádán znovu, sázky zůstávají platné, pokud zápas začne do tří dnů od odložení. Pokud dojde k remíze, jsou uplatněna pravidla mrtvého zápasu (Dead Heat rules) v případě, že není stanoven kurz pro remízu (Tie) nebo dojde ke sražení branky míčkem„Bowl Out“ nebo „Super Over apod“. Podmínkou je, že je již odehrán minimální počet overs stanovených pro zápas. (Zápasy rozhodnuté hozením mince tomuto pravidlu nepodléhají).
Pokud se změní soupeři nebo bude nabízený zápas změněn, pak budou všechny sázky na tento zápas zrušeny - sázky se vrací (kurz 1.00).

Top pálkař ve směně (Top Batsman In An Innings)

Vítězné sázky musí tipovat nejlepšího hráče jednotlivé směny jakéhokoli zápasu.
Sázky zůstávají v platnosti, jestliže je odehráno 25 overs ve směně a pokud tým nevyhraje, je odvolán nebo učiní prohlášení (declare) před tímto bodem.
Je možné volit ze všech 11 hráčů na startu, ať ve směně odpalují nebo ne. Jakákoli sázka na hráče, který není uveden na seznamu 11 startujících je neplatná. Jestliže hráč z jakéhokoli důvodu přeruší svou směnu a již nepokračuje, považuje se za konečné jeho skóre v době přerušení.
V případě, že dva nebo více hráčů dosáhne nejvyššího skóre přeběhů (runs), uplatníme pravidlo mrtvého zápasu (Dead Heat rules). Některé zápasy mohou mít nabídky na nejlepšího pálkaře ve směně, která může mít plánovaně méně než 25 overs. Sázky platí, pokud byla směna s redukovaným počtem overs dokončena.

Nejlepší nadhazovač ve směně (Top Bowler In An Innings)

Vítězná sázka musí určit nejlepšího hráče (wickettaker) jednotlivé směny jakéhokoli zápasu.
Je možné volit ze všech 11 hráčů na startu, ať ve směně nadhazují nebo ne.
Sázky platí, pokud je jeden míček nadhozen v jednotlivé směně jakéhokoli zápasu.
V případě, že dva nebo více hráčů dosáhne nejvyššího skóre wiketů, uplatníme pravidlo mrtvého zápasu (Dead Heat rules).

Nejlepší nadhazovač zápasu (Top Bowler In An Match)

Vítězná sázka musí určit nejlepšího hráče (wickettaker) v zápase.
Je možné volit ze všech 11 hráčů na startu, ať v zápase nadhazují nebo ne.
Sázky platí, pokud je jeden míček v zápase nadhozen.
V případě, že dva nebo více hráčů dosáhne stejného počtu wiketů, uplatníme pravidlo mrtvého zápasu (Dead Heat rules).

Počet runs/wickets v jedné části (Number Of Runs/Wickets In A Session)

Vítězná sázka musí určit počet runs nebo wickets v jedné části (session).
První část je doba hry mezi začátkem hry (Start) a Lunch. Druhá část je doba mezi Lunch a Tea. Poslední část je doba mezi Tea a závěrem hry (Close of Play).
V případě, že je odehráno méně než 20 overs v jedné části, všechny sázky budou neplatné - se vrací (kurz 1.00). Jestliže v jedné části odpálí oba týmy, pak budou sázky stanoveny sloučením celkového počtu runs nebo wickets.
Runs týmu ve směně/ Handicap zápasu/Run Outs/Total 6's/Speciály v jednodenním zápase/Celkový počet wides (Team Innings Runs/Match Handicap/Run Outs/Total 6's/Specials In A One Day Match/Total Wides)
V případě, že se jedná o zápas s redukovaným počtem overs, jinak známý jako Duckworth-Lewis, budou všechny tyto nabídky a sázky neplatné - se vrací (kurz 1.00).

Handicapové sázky (Handicap Betting)

Handicapové sázky na zápas budou bez výjimky vyrovnány podle oficiálních pravidel soutěže.
V případě sníženého počtu overs v zápase budou všechny podmínky a lhůty týkající se handicapových sázek uvedeny na webových stránkách.

Runs týmu ve směně v ostatních zápasech (Team Innings Runs In Other Matches)

Všechny sázky na runs týmu ve směně budou neplatné, jestliže není nadhozeno 50 overs, ledaže tým ještě nevyhrál, je odvolán nebo učiní prohlášení (declare) před tímto bodem.

Runs jednotlivých pálkařů (Individual Batsman Runs)

Vítězná sázka musí určit počet runs, kterých dosáhne jednotlivý pálkař ve směně nebo v zápase.
Sázky jsou platné, pokud uvedený pálkař čelí alespoň jednomu míčku ve směně (ať je nadhozen směrem k pálkaři nebo ne) poté co odběhl k wicketu. Sázky neplatí - se vrací (kurz 1.00), jestliže pálkař nečelí žádnému míčku ve směně. Jestliže hráč z jakéhokoli důvodu přeruší svou směnu a již nepokračuje, považuje se za konečné jeho skóre v době přerušení.

Wickets jednotlivých nadhazovačů (Individual Bowler Wickets)

Vítězná sázka musí určit počet wickets, kterých dosáhne jednotlivý nadhazovač ve směně nebo v zápase. Sázky platí, pokud nadhazovač nadhodil alespoň jeden míček. Sázky jsou neplatné - se vrací (kurz 1.00), jestliže nadhazovač nenadhazuje v žádné fázi směny nebo zápasu.

Sázky na pálkování v zápase (Batting Match Bets)

Vítězná sázka musí určit nejvyšší skóre dvou pálkařů ve směně nebo v zápase.
Aby sázky platily, musí jít oba pálkaři na pálku a alespoň jeden míček ve směně nebo v zápasu musí být některému z nich nadhozen.
Jestliže jeden z pálkařů odstoupí z důvodu zranění, sázky neplatí - se vrací (kurz 1.00). V případě remízy jsou sázky také neplatné - se vrací (kurz 1.00), pokud není uvedeno jinak.

Sázky na nadhozy v zápase (Bowling Match Bets)

Vítězná sázka musí určit nejvyšší skóre sebraných wicketů (wickettaker) dvou nadhazovačů ve směně nebo v zápase.
Aby sázky platily, musí oba nadhazovači nadhodit alespoň jeden míček v zápase.
Jestliže jeden z pálkařů odstoupí z důvodu zranění, sázky neplatí - se vrací (kurz 1.00). V případě remízy jsou sázky také neplatné - se vrací (kurz 1.00), pokud není uvedeno jinak.

Společné runs (Partnership Runs)

Vítězná sázka musí určit celkový počet runs dosažených společně ve směně nebo v zápase.
Sázky na společné celkové skóre (např. pro první wicket) jsou vyhodnoceny, když padne další wicket.
Pokud pálkař v partnerství odstoupí z důvodu zranění, partnerství končí, pokud se pálkař později nevrátí. V případě, že se vrátí, potřebuje pálkař čelit pouze jednomu míčku, aby bylo partnerství opět aktivní.
Jakékoli partnerství také končí se skončením směny, včetně deklarování.

Celkový počet runs na over (Total Runs per Over)

Vítězná sázka musí určit celkový počet runs dosažených v jednom overu. Celkový počet runs na over zahrnuje všechny extra body dosažené v poli. Pokud není over z jakéhokoli důvodu kompletní, budou na něj všechny sázky neplatné - se vrací (kurz 1.00).

Runs / Boundaries 3. a 6. míčku (Runs/Boundaries off 3rd and 6th Ball)

Vítězná sázka musí určit celkový počet runs nebo boundaries dosažených určitým míčkem v overu.
Celkový počet runs a boundaries určitého míčku zahrnuje všechny extra body dosažené v poli. Například „Celkové skóre runs 3. míčku“ znamená, že za třetí míček je považován třetí míček nadhozu bez ohledu na to, že byl předchozí označen Wide nebo No-ball. Toto neplatí pro „mrtvý míček“, když je rozhodčí přesvědčen, že pálkař není připraven nebo když nadhazovač náhodně upustí míček ještě před nadhozem.
Pokud hra dospěje k závěru ještě před tím, než je z jakéhokoli důvodu dokončen over, jakékoli nevyplacené sázky budou vyrovnány, až bude over dokončen ať následující den nebo v další části. Pokud žádná další hra není možná, sázky na over budou platné. Neplatné - se vrací (kurz 1.00) však budou jakékoli sázky, jež nebude možné vyplatit, například „Runs 6. míčku“ v případě, že bude nadhozeno pouze míčků pět.
Míček, při kterém bude dosaženo dvou runs nebo dvou overthrows(přehozů), nebude zahrnut do celkového skóre týkajícího se boundaries, pokud overthrow nepřekročí boundary a bude rozhodčím označen za čtyři přehozy.

Další muž out (Next Man Out)

Vítězná sázka musí určit, který ze dvou pálkařů u wicketu odstoupí příště.
Pokud je směna deklarována nebo je výsledku dosaženo před tím, než padne další wicket, budou sázky na dalšího muže out neplatné - se vrací (kurz 1.00), jestliže nebude k dispozici kurz pro situaci, kdy nebude na konci směny out ani jeden pálkař.
Jestliže bude zápas přerušen, budou všechny sázky na příštího muže out včetně situace, kdy nebude do konce směny out ani jeden pálkař, neplatné - se vrací (kurz 1.00).
Pokud hráč odstoupí z důvodu zranění, všechny sázky budou neplatné - se vrací (kurz 1.00).

Příští Wickettaker (Next Wickettaker)

Vítězná sázka musí určit, který z nadhazovačů týmu v poli vezme příští wicket.
Pokud je další wicket označen za Run out a kurz za Run out není stanoven, takový wicket bude brán za neplatný pro účely vyplacení. Vyplacení určí následující nadhazovač, který vezme wicket.

Příští boundary (Next Boundary)

Vítězná sázka musí určit příštího, kdo bude skórovat boundary, což může být jak pálkař tak extra bod, tzn. jakékoli boundary, které nebude způsobeno pálkou. Jestliže je vybrán pálkař, aby skóroval příští boundary, avšak odstoupí před tím, než je boundary dosaženo, potom jsou sázky na něj prohrané bez ohledu na to, zda čelil míčku nebo ne.

Příští chytající hráč v poli (Next Catching Fielder)

Vítězná sázka musí určit hráče v poli, který chytí příští míček.
Pokud je zápas přerušen před tím, než dojde k příštímu chycení míčku, všechny sázky budou neplatné - se vrací (kurz 1.00).
Pokud je směna ukončena deklarováním, nebo je dosaženo výsledku před dalším chycením míčku a není dostupný kurz pro „již žádné další chycení“(no more catches), potom budou sázky neplatné - se vrací (kurz 1.00).

Příští způsob odstoupení (Next Mode of Dismissal)

Vítězná sázka musí určit, jakým způsobem následující pálkař odstoupí.
Pokud nedojde k příštímu odstoupení z důvodů označených: „Caught, Bowled, LBW, Run out, Stumped“, potom všechny sázky trvají do doby, než dojde k odstoupení kvůli jednomu z těchto pěti důvodů.
Jestliže je směna přerušena, deklarována nebo je výsledku dosaženo před tím, než dojde k odstoupení z jednoho z těchto pěti důvodů, všechny sázky budou neplatné - se vrací (kurz 1.00).

Nejlepší skórující tým (Top Scoring Team)

Vítězná sázka musí určit tým, který skóruje nejvyšší počet runs v dané směně nebo zápase.
Budou brány zápasy všech týmů, které budou hrát stejný turnaj ve stejný den.
Kurzy jsou dostupné pro všechny soutěžící týmy před tím, než bude proveden předzápasový los. Sázky na jakýkoli tým v zápase, který nebude hrán, budou neplatné - se vrací (kurz 1.00). Neplatné - se vrací (kurz 1.00) budou také všechny sázky na nejlepší skórující tým, pokud nebudou hrány dva nebo více zápasů v turnaji.

Sázení na série (Series Betting)

Vítězná sázka musí určit vítězný tým v sérii. Sázky jsou neplatné - se vrací (kurz 1.00), pokud není dokončen stanovený počet zápasů v sérii, ledaže by byl již sehrán dostatečný počet zápasů pro určení výsledku série.
V případě nerozhodného výsledku série je na sázky na dané dva týmy uplatněno pravidlo mrtvého zápasu (Dead Heat), pokud není stanoven kurz pro nerozhodný výsledek. Sázky na remízu prohrají.

Nejlepší pálkař / nadhazovač v sérii (Top Series Batsman/Bowler)

Vítězná sázka musí určit pálkaře nebo nadhazovače, který nasbírá nejvíce runs nebo wickets v sérii.
Všichni hráči jsou platnými pro tuto sázku bez ohledu na to, zda v sérii hrají nebo nikoli. Hráči mohou být této sázky také kdykoli přidáni.
Ve všech případech, které nejsou specifikovány výše uvedenými pravidly, potom vypořádání sázky určí oficiální výsledek.

Burzovní

Nahoru

Přijetí sázek

Zákazníci musí přijmout Data Terms and Conditions (pravidla a podmínky dat), jelikož jde o právní požadavek poskytovatele, Interactive Data. Po přijetí pravidel a podmínek se již tento požadavek dále nezobrazuje. Pravidla a podmínky lze kdykoliv zobrazit kliknutím na link v pravé části stránky. Po potvrzení sázky, kliknutím na ‘Place Bet’ (Vsadit), dojde k jejímu okamžitému podání. Podané sázky nelze zrušit či upravovat.

Vyhodnocení sázek

Vynakládáme maximální usilí, aby zveřejňované informace byly přesné. Pokud i přesto dojde k nějaké chybě v kurzech, časových intervalech či podmínkách na trhu, rezervujeme si právo opravit jakoukoliv takovouto chybu a zpětně správně vyhodnotit postižené sázky. Toto bude uplatňováno jak v případech, kdy je chyba způsobena lidským faktorem, tak i technickými problémy.
Sázka prohrává v případě, že hodnota při vyhodnocení je shodná jako otevírací, minimální či maximální hodnota při podání sázky. Všechny nevyhodnocené sázky se ruší a vklady se vrací v případě, kdy burza je předčasně uzavřena.

Tote Pool

Nahoru

1. OBECNÉ

Služba sázení na dostihy ve Velké Británii je poskytována přímo od UK Tote a společnost Sportingbet tyto sázky pro UK Tote pouze zprostředkovává a nezodpovídá za žádné chyby, opomenutí, ztráty (přímé i nepřímé) způsobené uživatelům použitím této služby.

Tato pravidla platí společně s Obecnými pravidly společnosti Sportingbet, které můžete nalézt na [Insert Rules link – Domain specific] V případě jakéhokoliv konfliktu následujících pravidel s Obecnými pravidly mají přednost následující pravidla .

2. PŘIJETÍ SÁZEK

a) Všechny Tote sázky jsou umístěny přímo do live UK Tote Poolu. V případech, kdy se sázky do fondu nedostanou, bude zákazníkovi sázka vrácena, přičemž Sportingbet nezodpovídá za žádnou ušlou výhru, která by byla dosažena, kdyby se sázka do fondu dostala. Jakmile bude vaše sázka zpracována, objeví se vaše sázenka s potvrzením o podání vaší sázky.

b) Přijímáme sázky na dostihové podniky ve Velké Británii včetně všech nových sázek, které uvedl UK Tote (Horse Totalisator Board).

c) Všechny kurzy a potenciální dividendy, které uvádíme před uzavřením fondu, získáváme z indikátoru přibližných kurzů na příslušném závodišti, a proto slouží jen k informačním účelům.

3. VYROVNÁNÍ

Sázky se podávají pomocí oficiálních závodních čísel a všechny sázky na dostihy jsou vyrovnány dle oficiálních výsledků.

4. SRÁŽKY

Dividendy (Výhry) se vypočítávají tak, že se celková výše sázek umístěných ve fondu (mínus srážky) vydělí počtem vítězných jednotek. Srážky z fondů se liší podle typu sázek a podle poskytovatele, ale oficiální dividendy UK Tote a/nebo dalších poskytovatelů se uplatní na všechny sázky podané zákazníky Sportingbet.

5. FAVORITÉ BEZE JMÉNA, NESTARTUJÍCÍ, NEPLATNÉ ZÁVODY A PODÁVÁNÍ SÁZEK

Ve hrách Jackpot, Placepot, Quadpot, Super 7 a Scoop 6 je možné vybrat favorita beze jména. V dostizích, kde existuje více favoritů nebo spolufavorité, bude vybrán ten s nejnižším závodním číslem. V závodech s více koly, se nestartující kůň nahradí favoritem beze jména a každá jiná sázka, která obsahuje nestartujícího koně je neplatná. Je-li dostih prohlášen za neplatný, sázky typu Jackpot, Placepot, Quadpot, Super7 a Scoop 6 se vyrovnají ve zbývajících kolech. Sázky musí být podány před startem dostihu nebo, vztahují-li se ke skupině dostihů, před prvním dostihem ze zvolené skupiny.

6. SHODNÁ UMÍSTĚNÍ

a) Fond vítězů se rozdělí na stejné části. Dojde-li k vytvoření míst(a) navíc ve fondu umístění, rozdělí se fond přidělený pro dané umístění rovnoměrně mezi koně, kteří skončili na stejném místě.

b) Shodná umístění na prvním místě se počítají jako výherní ve fondech vítězů pro sázky typu Jackpot, Super 7 a Scoop 6. Shodná umístění na dalších místech se počítají jako výherní ve fondu umístění Placepot, Quadpot a Scoop 6.

7. SÁZKA NA VÍTĚZE

Dostupná pro všechny dostihy. Přijímáme jen jednotlivé tipy. Ekvivalent vítězství jednotlivce.

8. SÁZKA NA UMÍSTĚNÍ

Dostupná pro všechny dostihy s 5 a více koňmi. Pokud se zúčastní méně než 5 koní, bude sázka neplatná. Pouze jediný tip.

9. EXACTA

Vyberte prvního a druhého koně ve správném pořadí v dostizích se 3 a více koňmi. Pouze jediný tip.

10. TRIFECTA

Vyberte prvního, druhého a třetího koně ve správném pořadí v dostihu, který byl vypsán jako dostih Trifecta. Pouze jediný tip.

11. PLACEPOT AND QUADPOT

Sázka Placepot obvykle platí na prvních šest dostihů daného podniku a Quadpot obvykle platí pro poslední čtyři kola sázky Placepot.

Při sázce Placepot je třeba natipovat 6 umístění.

Při sázce Quadpot je třeba natipovat 4 umístění.

V každém dostihu můžete vsadit víc tipů a to zvýší váš celkový počet sázek. Máte-li například v každém závodě dva tipy, budete mít 64 sázek (2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2) a celková cena sázky bude 64 x jednotková sázka.

12. JACKPOT

Sázka Jackpot obvykle platí pro prvních 6 dostihů daného podniku Jackpot. Sázka Jackpot vyžaduje, abyste tipli všech 6 vítězů.

V každém dostihu můžete vsadit více tipů a to zvýší váš celkový počet sázek. Máte-li, například, tři tipy v každém ze šesti dostihů, budete mít celkem 729 sázek (3 x 3 x 3 x 3 x 3 x 3) a celková cena sázky bude 729 x jednotková sázka.

13. SCOOP 6

Sázka vyžaduje jednotkovou sázku ve výši 2 GBP a platí na 6 nominovaných dostizích. Pouze 6 vítězných tipů získává nárok na dividendu z fondu vítězů (fond umístění). Šest umístěných tipů opravňuje k dividendě z fondu umístění. Pokud nebude oznámeno jinak, mohou se výherci dividend z fondu Scoop 6 registrovat do fondu bonusových cen. Žadatel se musí registrovat na čísle [Insert Customer Services Number – Domain Specific] ve čtvrtek před bonusovým dostihem. Registrovaní sázkaři musí zavolat bonusovou linku v době mezi 10:00 a hodinou před konáním bonusového dostihu. Každému registrovanému sázkaři, který nezavolá nebo zavolá, a bude tipovat nestartujícího koně, bude přidělen neznámý favorit podle Pravidla 5.

Rozhodne-li se sázka typu Scoop 6 za méně než 6 kol, fond bonusových cen se nepoužije a bude přidán do fondu vítězů a fondů umístění. Pokud se nikdo nekvalifikuje pro bonusový fond nebo nikdo nenatipuje vítěze bonusového dostihu, fond se přesune do následujícího týdne.

V každém dostihu můžete vsadit víc tipů a to zvýší váš celkový počet sázek. Máte-li, například, tři tipy v každém ze čtyř prvních dostihů a dva tipy v posledních dvou dostizích, budete mít 216 sázek (3 x 3 x 3 x 2 x 2 x 2) a celková cena bude 216 x jednotková sázka.

K získání nároku na dividendu z fondu umístění musí sázkař v daném dni v každém kole zařazeném do hry Scoop6 vsadit na koně, kterému by normálně byla dividenda z fondu umístění přiznána, a v kolech, kde kvůli nedostatečnému počtu koní nebude vytvořen fond umístění pro hru scoop6, musí vsadit na vítěze tohoto kola. Neexistuje-li přímý vítěz fondu umístění, poměrná část fondu se přesune do dalšího fondu Scoop6 na umístění dle rozhodnutí Tote.

Žadatelé, kteří se rozhodnout hrát o bonusový fond, mohou být požádáni o souhlas k plné mediální publicitě. Žadatelé, kteří budou souhlasit s mediální publicitou, mohou být požádání Tote, aby se zúčastnili dostihů nebo jiného podniku. V těchto případech Tote zajistí dopravu a ubytování a zaplatí přiměřené náklady.

Je na registrovaných žadatelích, aby registrovali své sázky na Bonus Race Hotline na čísle 0800 028 4418. V případě, že nedojde k obdržení sázky před požadovaným časem, bude zvolen favorit na základě Startovního kurzu, dle výše uvedených pravidel.

Pokud si registrovaný žadatel vsadí v bonusovém závodě na nestartujícího koně, má možnost až do 30 minut před startem bonusového závodu vsadit si znovu. Nedojde-li k obdržení sázky nebo vsadí-li si sázkař na nestartujícího koně méně než 30 minut před uvedeným startovním časem bonusového závodu, bude podána sázka na favorita dle Startovního kurzu, podle pravidel sázek uvedených výše.

V případě že se závod nominovaný jako bonusový závod neuskuteční nebo bude z jakéhokoli důvodu prohlášen za neplatný, vyhrazuje si Tote právo nominovat jiný závod ve stejný den nebo v budoucnosti jako bonusový závod.

V případě, že bude kolo Scoop6 prohlášeno za neplatné, uskuteční se Scoop6 na zbývajících kolech. Rozhodne-li se sázka typu Scoop6 za méně než 6 kol, fond bonusových cen se nepoužije a bude rovnoměrně rozdělen do fondu vítězů a fondů umístění (kromě přesunu z minula, který se přesune do příštího fondu bonusových cen).

14. SWINGER

Dostupná v dostizích se 6 nebo více koňmi. V jedné sázce tipněte dva koně. Vyhrajete, pokud skončí 1. a 2., 2. a 3. nebo 1. a 3. Klesne-li počet koní na 4 nebo 5, bude vám přiznán podíl na výhře, pouze pokud skončí 1. a 2. Pokud počet koní klesne pod 3, sázky budou neplatné.

15. SUPER 7

Vaše šance na velké výhry každý den, od neděle do pátku. Vyberte každý den alespoň jednoho koně v každém ze sedmi nominovaných dostihů a můžete vyhrát obrovské jmění za pouhé 2 GBP.

S jedinou sázkou máte dvě šance na výhru:
a) Fond vítězů – tipněte všech 7 vítězů a získáte obrovskou sumu;
b) Fond umístění – pěknou výhru můžete vyhrát také tehdy, pokud v každém ze sedmi dostihů tipnete koně, který se umístí.

ROZHODOVÁNÍ SPORŮ

V případě, že spor ohledně sázek na dostihy nebude vyřešen po kontaktu s [insert sportingbet customer care email address – Domain specific], může se držitel účtu obrátit na příslušeného manažera pro danou zemi. Bude-li spor pokračovat nadále jako nevyřešený, může být záležitost předána organizaci IBAS (Independent Betting Arbitration Service) nebo jakékoli jiné, oběma stranami uznané a respektované, rozhodčí instituci, u které budou mít obě strany možnost vyjádřit se k případu. Rozhodnutí této instituce pak bude pro obě strany závazné.

KONVERZE MĚNY

Vyrovnání sázek na dostihy může vyžadovat konverzi měny dividendy do měny, v níž je veden účet zákazníka. Všechny konverze měny budou probíhat podle aktuálního kurzu, který nabízí Sportingbet pro daný typ transakcí. Směnné kurzy se aktualizují každý měsíc a nabízené kurzy se mohou lišit v závislosti na typu transakce a objemu směňovaných prostředků. Uživatelé by si měli být vědomi fluktuací měnových kurzů a dopadů, jaké to může mít na jejich dostupné prostředky. V případě, že dojde ke konverzi měny, a výsledný přírůstek bude nižší než nejnižší převoditelná částka v dané měně, nebude tento přírůstek připsán na účet klienta okamžitě, ale bude se s ostatními přírůstky v dané měně na účtu klienta sčítat tak dlouho, dokud jejich součet nedosáhne nejnižší převoditelné částky. Teprve pak se tato částka připíše na účet klienta. Další nepřevoditelné přírůstky se pak budou opět postupně načítat

Podané sázky na dostihy mohou vyžadovat konverzi z měny, ve které zákazník podává sázky, do měny, ve které se přijímají sázky na příslušný dostih. Všechny konverze měny budou probíhat podle aktuálního kurzu, který nabízí Sportingbet pro daný typ transakcí. Měnové kurzy se aktualizují každý měsíc a nabízené kurzy se mohou lišit v závislosti na typu transakce a objemu směňovaných prostředků. Uživatelé by si měli být vědomi fluktuací měnových kurzů a dopadů, jaké to může mít na jejich podané sázky. Pro potvrzení sázky v měně svých účtů by si měli uživatelé zkontrolovat sázenku.

Sázení na dostihy v USA: Tote Pool

1. OBECNÉ

Sportingbet je pouhým zprostředkovatelem podávání sázek na dostihy v USA a na další mezinárodní dostihy. Sportingbet není zodpovědný za jakékoli chyby, opomenutí, ztráty (přímé i nepřímé) způsobené uživatelům použitím této služby.

Tato pravidla platí společně s Obecnými pravidly společnosti Sportingbet, která můžete nalézet na [Insert Rules link – Domain specific]. V případě jakéhokoliv konfliktu následujících pravidel s Obecnými pravidly mají přednost následující pravidla.

2. SÁZKY

a) Na všechny sázky zadané do mezinárodního fondu sázek na dostihy se vztahují minimální vklady. Ty obvykle odpovídají jednotkové sázce, která se používá pro deklarovanou dividendu. Například dividendy ze závodišť v USA se vyplácejí v jednotkách 2 USD. Minimální sázka je tedy 2 USD (zvyšuje se po 1 USD).

b) Maximální vklady pro mezinárodní fondy Tote se budou lišit v závislosti na zemi, kde fond existuje. Například v USA nesmí maximální vklad na jednu sázku překročit 10 000 USD na sázku a celkový vklad nesmí překročit 50 000 USD.

3. PŘIJETÍ SÁZKY

a) Sázky na všechny dostihy v USA se přenášejí přímo do příslušného hostitelského fondu.

b) Mezinárodní tote pooly se zavírají, když je oznámen start dostihu. Avšak fondy závodišť hostované v USA se pro účely sázení zavírají, když koně začnou vcházet do boxů. Veškeré sázky umístěné po uzavření fondu budou neplatné. MTP neboli „minutes to post“ je odhadovaný čas do začátku dostihu. Jedná se vždy jen o odhad, protože čas dostihu se v některých zemích může měnit a je na vás, abyste sázeli s dostatečným předstihem na zpracování sázky. V případech, kdy se sázky do fondu nedostanou, bude zákazníkovi sázka vrácena a Sportingbet nebude zodpovědný za jakoukoliv ušlou výhru, která by byla dosažena, kdyby se sázka do fondu dostala. Jakmile bude vaše sázka zpracována, objeví se vaše sázenka s potvrzením o podání vaší sázky.

c) Všechny kurzy a potenciální dividendy, které inzerujeme před uzavřením fondu, získáváme z indikátoru přibližných kurzů na příslušném závodišti, a proto slouží jen k informačním účelům.

d) Můžeme přijímat pouze typy sázek, které jsou dostupné pro dané závodiště, a pro které byl otevřen příslušný fond sázek. Platné jsou pouze sázky, jejichž přijetí do fondu bylo potvrzeno. Seznam typů sázek najdete pod bodem 7.

e) Jakmile je sázka přenesena přímo do fondu, není ji možné zrušit nebo změnit.

f) Sázky na mezinárodní dostihy není možné kombinovat s žádnou jinou událostí.

g) Sázka, aby byla platná, musí obsahovat minimální počet tipů podle typu sázky, např. sázka typu Daily Double musí obsahovat alespoň jeden tip na každý z určených dostihů.

4. NESTARTUJÍCÍ

a) Nelze tipovat koně, o nichž se ví, že nebudou startovat v dostihu.

b) Sázky na vítězství a umístění na nestartující koně jsou neplatné.

c) Sázky typu Exacta, Quinella, Trifecta, Superfecta a Daily Double, které obsahují nestartujícího koně, jsou neplatné. V předdefinovaných/kombinačních sázkách jsou všechny části zahrnující nestartující koně neplatné, zbylé části sázek s více sázkami, které nebyly ovlivněny nestartujícím koněm, zůstávají platné.

d) Budou-li zrušeny nebo prohlášeny za nesoutěžní všechny tři dostihy sázky Pick 3, budou sázky neplatné. Pokud bude zrušen nebo prohlášen za nesoutěžní jeden nebo dva z dostihů sázky Pick 3, fond sázek Pick 3 zůstane v platnosti.

e) Pokud tipovaný kůň na sázce typu Pick 3 nebo na více závodů (např. Pick 4) nebude startovat, bude nestartující kůň nahrazen aktuálním favoritem, který se určí podle aktuální výše sázek ve fondu. Je-li fond vítězů pro dva nebo více favoritů totožný, bude nahrazen koněm s nejnižším závodním číslem.

f) Účastní-li se dostihu méně koní, než je minimální počet pro daný typ sázky, sázka se stane neplatnou. Například sázka typu Trifecta bude neplatná, pokud počet koní klesne pod tři.

5. SPOJENÍ KONĚ

Koně ve stejném vlastnictví jsou obecně spojeni jen ve fondu vítězství. Avšak v některých zemích (například v USA) jsou koně spojeni ve všech fondech a spojení se může objevit i z jiných důvodů než vlastnictví. Nestartuje-li spojený kůň v dostihu, sázka se převede na druhého spojeného koně. Sázky na umístění a část spojená s umístěním v sázce „each way“ se přesune jen tehdy, jsou-li koně spojeni ve všech fondech.

6. VYROVNÁNÍ SÁZEK

a) V USA se výsledek vyhlášený hostitelským závodištěm považuje za oficiální výsledek a sázky budou vyrovnány podle deklarovaných dividend. V zemích mimo USA bude vyrovnání založeno na dividendě deklarované pro oficiální výsledky po vážení.

b) Pro sázky podané do mezinárodního dostihového fondu není žádný limit maximální výhry.

c) Měnové kurzy použité v době přijetí sázky se použijí pro vyrovnání výher.

7. SRÁŽKY

Dividendy se vypočítají vydělením celkové výše sázek umístěných ve fondu (minus srážky) počtem vítězných jednotek. Není-li deklarována žádná dividenda, použije se vyrovnání podle pravidel příslušného závodiště, kde se fond nachází. Procentuální srážky z každého fondu se liší v závislosti na závodišti/zemi.

8. TYPY SÁZEK

Typy sázek se liší v závislosti na zemi, ve které se fond nachází. Níže jsou uvedeny nejčastější typy sázek:

Sázky na jeden dostih
 • WIN: Tip na koně, který doběhne první.
 • PLACE: Tip na koně, který doběhne první nebo druhý.
 • SHOW: Tip na koně, který doběhne první, druhý nebo třetí.
 • EXACTA: Tip na dva koně, kteří doběhnou první a druhý ve správném pořadí.
 • QUINELLA: Tip na dva koně, kteří doběhnou první a druzí v libovolném pořadí.
 • TRIFECTA: Tip na tři koně, kteří doběhnou první, druhý a třetí ve správném pořadí.
 • SUPERFECTA: Tip na čtyři koně, kteří doběhnou první, druhý, třetí a čtvrtý ve správném pořadí.
Sázky na více dostihů
 • DAILY DOUBLE: Tip na koně, kteří vyhrají ve dvou dostizích za sebou. Oba tipy musí vyhrát pro přiznání dividendy.
 • PICK 3: Tip na koně, kteří vyhrají ve třech dostizích za sebou. Všechny tipy musí vyhrát pro přiznání dividendy.
 • PICK 4: Tip na koně, kteří vyhrají ve čtyřech dostizích za sebou. Všechny tipy musí vyhrát pro přiznání dividendy.
 • PICK 6: Tip na koně, kteří vyhrají v šesti dostizích za sebou. Všechny tipy musí vyhrát pro přiznání dividendy.
 • PICK 9 / PICK ALL: Tip na vítězství koní nebo na jejich umístění v osmi až dvanácti po sobě jdoucích dostizích. Všechny tipy musí vyhrát nebo správně tipnout umístění pro přiznání dividendy. Vezměte na vědomí, že možnost výplaty dividend z fondu vítězů nebo podílu fondu umístění závisí na pravidlech konkrétního závodiště. Některá závodiště vyplácejí jen dividendy z fondu vítězů, zatímco jiná vyplácejí dividendy z fondu vítězů i umístění.

U všech sázek uvedených výše je možné tipovat víckrát v jednom dostihu.

9. Rozhodování sporů

V případě, že spor ohledně sázek na dostihy nebude vyřešen po kontaktu s [insert sportingbet customer care email address – Domain Specific], může se držitel účtu obrátit na příslušeného manažera pro danou zemi. Bude-li spor pokračovat nadále jako nevyřešený, může být záležitost předána organizaci IBAS (Independent Betting Arbitration Service) nebo jakékoli jiné, oběma stranami uznané a respektované, rozhodčí instituci, u které budou mít obě strany možnost se vyjádřit k případu. Rozhodnutí této instituce pak bude pro obě stranu závazné.

10. Konverze měny

Vyrovnání sázek na dostihy může vyžadovat konverzi měny dividendy do měny, v níž je veden účet zákazníka. Všechny konverze měny budou probíhat podle aktuálního kurzu, který nabízí Sportingbet pro daný typ transakcí. Směnné kurzy se aktualizují každý měsíc a nabízené kurzy se mohou lišit v závislosti typu transakce a objemu směňovaných prostředků. Uživatelé by si měli být vědomi fluktuací směnných kurzů a dopadů, jaké to může mít na jejich dostupné prostředky. V případě, že dojde ke konverzi měny, a výsledný přírůstek bude nižší než nejnižší převoditelná částka v dané měně, nebude tento přírůstek připsán na účet klienta okamžitě, ale bude se s ostatními přírůstky v dané měně na účtu klienta sčítat tak dlouho, dokud jejich součet nedosáhne nejnižší převoditelné částky. Teprve pak se tato částka připíše na účet klienta. Další nepřevoditelné přírůstky se pak budou opět postupně načítat.

Podané sázky na dostihy mohou vyžadovat konverzi měny, ve které zákazník podává sázky, do měny, ve které se přijímají sázky na příslušný dostih. Všechny konverze měny budou probíhat podle aktuálního kurzu, který nabízí Sportingbet pro daný typ transakcí. Měnové kurzy se aktualizují každý měsíc a nabízené kurzy se mohou lišit v závislosti na typu transakce a objemu směňovaných prostředků. Uživatelé by si měli být vědomi fluktuací směnných kurzů a dopadů, jaké to může mít na jejich podané sázky. Pro potvrzení své sázky v měně jejich účtu by si měli uživatelé zkontrolovat sázenku.

Nahoru
 • Sázenka
 • Moje sázky

Sázenka je prázdná. Kliknutím na jednotlivé kurzy vložíte tipy na sázenku.

Casino Jackpot
-
Live sázky
Tato hra je regulována podle jurisdikce ostrova UK Gambling Commission.